2018.07.14. 18:37

Evezős vk - Hatodik lett a magyar könnyűsúlyú négypárevezős

Budapest/Luzern - A hatodik helyen végzett a magyar könnyűsúlyú négypárevezős egység szombaton az evezősök luzerni világkupa-versenyén.

A nemzetközi szövetség honlapja alapján a Csiszár Péter, Fiala Balázs, Tamás Bence, Forrai Dávid kvartett előtt német, dán, holland, cseh, ausztrál volt a sorrend a fináléban.

A másik magyar hajó, a könnyűsúlyú egypárban érdekelt Galambos Péter a B döntőben másodikként célba érve összesítésben a nyolcadik helyet szerezte meg.

A luzerni volt az idei világkupa-sorozat harmadik, egyben utolsó állomása, a svájci regattán 37 ország több mint 600 versenyzője indult. A sportág következő nagy eseménye az augusztus 2. és 5. között Glasgow-ban - a multisport Európa-bajnokság keretein belül - sorra kerülő kontinensbajnokság, majd a szeptember 9. és 16. közötti, plovdivi világbajnokság lesz.