2017.02.27. 14:33

Paks vs. Mezőkövesd - Lesz, akit eltanácsolhat Sivic

Mezőkövesd - Nagy vereségbe futott bele szombaton délután Pakson a Mezőkövesd Zsóry FC csapata.

Az NB I-es bajnokság 21. fordulójára nyugodtan készülhettek a vendégek, hiszen az előző héten hazai környezetben legyőzték a DVTK-t, így 30 ponttal már páholyban voltak. A borsodiak közül Balogh B. sérülés miatt nem lehetett ott a pályán és hiánya, amint az kiderült, nagyon hátrányosan érintette együttesét.

Veszélyesek voltak

Hátráltatta a kövesdieket az a tény, hogy rossz talajú pályán küzdöttek, saját otthonukban nem ehhez szoktak hozzá. A kezdeti tapogatózás után Egerszegi előtt adódott „helyzetecske”, majd erősített a Paks és több veszélyes akciót is vezetett. Hudákékat elérte a végzet, semmit nem tudtak kezdeni a Duna-partiak szögleteivel, ezekből három találatot hozott össze a vendéglátó és ez igencsak kedvét szegte Strestíkéknek. Az NB I-ben aligha szerepel olyan csapat, amelyik 4-0 után képes lábra állni és ez az eddig nagyszerűen menetelő újoncnak sem sikerült.

Kettős csere

A szünetben Sivic Tomislav igyekezett rendet teremteni játékosainak fejében és együttesének hátsó alakzatát igyekezett stabilizálni – ennek jegyében kettős cserét határozott el. A feltüzelt matyóvárosiak megpróbáltak szépíteni, egy ideig beszorították ellenfelüket, gólra azonban nem voltak képesek. A Paks kényelmesen játszott, nem erőltette a rohamokat, tartotta az eredményt, bár kis szerencsével akár fél tucatig is eljuthatott volna. A hajrára teljesen szétestek Molnárék, akik alig várták a hármas síp­szót, azt, hogy véget érjen a megpróbáltatásuk. Már mindenki azt hitte, hogy marad az első félidőben kialakult állás, amikor Bartha állította be a végeredményt. Ebben a bajnokságban a legnagyobb arányú vereségébe szaladt bele a Mezőkövesd Zsóry FC, amely korábban csak a Vasas vendégeként, tavaly szeptemberben hasalt el csúnyán, kapott ki 4-0-ra. Ilyen persze van, hiszen a honi élvonalban szinte minden és ennek az ellenkezője is megtörténhet, ezért ebből a találkozóból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. A kövesdiek a mérkőzést megelőzően mindössze 22 gólt kaptak, most egyszeriben ötöt és ez azért a szakmai stábot és a játékosokat egyaránt nyugtalaníthatja.

ÉM-KT

Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC

5-0 (4-0)

Paks, 1023 néző. V.: Szőts (Varga, Szert).

Paks: Molnár (0) – Kulcsár (6), Lenzsér (6), Gévay (6), Szabó (6) – Papp K. (6), Haraszti (6), Kecskés (7), Bertus (7), Szakály (6) – Vernes (6). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Mezőkövesd: Dombó (4) – Farkas (4), Hudák (4), Damcevski (3), Vági (4) – Egerszegi (4), Tóth (4) – Bacelic-Grgic (4), Strestík (4), Molnár G. (5) – Veselinovic (3). Vezetőedző: Sivic Tomislav.

Csere: Egerszegi helyett Pauljevic (5) a 46., Bacelic-Grgic helyett Sulek (5) a 46., Vernes helyett Hahn (5) a 60., Lenzsér helyett Zachán (5) a 67., Haraszti helyett Bartha (-) a 82., Veselinovic helyett Kink (-) a 82. percben.

Sárga lap: Hudák a 7., Haraszti az 59. percben.

Gólszerző: Szabó J. (1-0) a Gévay (2-0) a 27., Kulcsár (3-0) a 32., Papp K. (4-0) a 41., Bartha (5-0) a 87. percben.

Csertői Aurél: – Kellett egy kis szerencse a mérkőzéshez, meg kapusunk jó teljesítménye is. Az első félidőben egyszer kellett védenie, de ez nagyon fontos volt. Utána végig mi irányítottuk a mérkőzést, a gólok pedig gólok, olyan mindegy, hogy pontrúgásból szerezzük vagy máshogyan. Azt persze elismerem, hogy nincs ekkora különbség a két alakulat között, de ilyen a futball: nekünk most minden bejött, a vendégeknek meg semmi. Ettől függetlenül gratulálok a srácoknak, szenzációs meccset játszottak és szép győzelmet arattak.

Sivic Tomislav: – A soron következő szerződésemben ki fogom kötni, hogy soha többé nem irányítok csapatot a Paks ellen. Mert akárhogy és akármit csinálok, ez a vége. Három szögletből három gól született, gratulálok a hazaiaknak, megérdemelték a győzelmet. Az sovány vigasz, hogy az első ziccert mi hoztuk össze, de sajnos nem rúgtuk be, válaszként pedig háromszor a kapunkba került a labda. Annyit elárulok, hogy lesz pár olyan játékosunk, akit ezek után nem fogok játszatni, de olyan is, akit eltanácsolhatok. Mert az NB I komoly bajnokság, az élvonalban komoly munka folyik, komolytalan embereknek viszont nincs helyük benne.

19. perc: A hazaiak végezhettek el szögletet a jobb oldalról. A kapu elé szálló labdára Szabó J. ugrott a legmagasabbra és mindenkit megelőzve a kapuba fejelt, 1-0.

26. perc: Újabb gólt kaptak a vendégek: Farkas D. röviden mentett, a volt mezőkövesdi Gévay jókor érkezett és közelről a hálóba lőtt, 2-0.

32. perc: Kulcsár D. – aki egykor szintén játszott a matyóvárosiaknál – a 16-os jobb oldaláról bombázott kapura. Csavart labdájába Dombó még beleért, de menteni már nem tudott, 3-0.

41. perc: Szögletet követően Papp K. 7 méterről fejelt a hálóba, 4-0.

86. perc: Bartha a bal oldalon cselezgetett, becsapta a „fél” vendégvédelmet, elfektette Dombót is, majd pár méterről játszi könnyedséggel állította be a végeredmény, 5-0.