2016.03.13. 11:05

Már a dobogón van a Mezőkövesd Zsóry FC

Mezőkövesd - Győzelemmel zárta a hét végi fordulót a matyóvárosiak NB II-es labdarúgócsapata.

Mezőkövesd Zsóry FC – Soproni VSE

2-1 (1-0)

Mezőkövesd, 1800 néző. V.: Szabó Zs.

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Vági, Szeles, Devecseri (Szilvási, 12.), Fótyik – Szatmári L., Hegedűs D. – Molnár G. (Sós B., 68.), Nicorec, Rácz F. (Tajthy, 82.) – Heffler. Vezetőedző: Pintér Attila

Soproni VSE: Heinrich – Fazakas, Jovetic, Jancsó, Szabó L. – Holdampf, Deme (Kapacina, 67.) – Baracskai, Rácz B., Pető B. (Tóth M., 46.) – Zamostny (Batizi-Pócsi, 46.). Vezetőedző: Supka Attila.

29. perc: Nicorec átadását Heffler kapta a 16-oson belül, aki 13 méterről, ballal a kapu bal oldalába bombázott, 1-0.

61. perc: a vendégek a félpályánál elveszítették a labdát, amely Hegedűs D.-hez került. A középpályás észrevette, hogy Heinrich a 16-os vonalán áll és fölötte az üres kapuba ívelt, 2-0.

72. perc: Tóth M. futott el a jobb oldalon, laposan középre adott és az érkező Batizi-Pócsi 6 méterről laposan lőtt a kapu közepébe, 2-1.

Jók: Fótyik, Szatmári L., Heffler, Nicorec, Hegedűs D., ill. Jovetic, Jancsó, Batizi-Pócsi.

Pintér Attila: – Több helyzetünk volt, ezek kihasználásával már korábban eldönthettük volna a mérkőzést. Kétgólos előnyünk birtokában kissé megnyugodtunk, s ezt ellenfelünk megbüntette. Játékosaim sokat tettek a győzelemért, amelyre rá is szolgáltak.

Supka Attila: – Két olyan hibát követtünk el, amelyet ellenfelünk rögtön büntetett. Aztán a fiúk becsülettel hajtottak becsülettel, jól is játszottak, de összességében ez a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna.