2014.06.29. 14:38

Jordán Soma Magyar-kupa duplája

Két aranyérmet is szerzett a nemrégiben, Pozsony mellett megrendezett tájkerékpáros Magyar-kupa 5. és 6. fordulójában a miskolci Jordán Soma.

A szlovák és osztrák kupa futamként is jegyzett viadalt ideális körülmények között, gyönyörű terepen hívták életre. A magyar küldöttség a két nap során 6 arany- és 3 ezüstérmet „termelt”. Az aranyérmekből kettő a Diósgyőri Tájfutó Club (DTC) színeit képviselő, mindkét napon magabiztosan tekerő Jordán Soma birtokába került, aki ezzel a válogatott legeredményesebb versenyzője volt.

Mivel ezeken a futamokon válogattak a szakemberek az augusztusi, lengyelországi világbajnokságra, így a győzelmek mellett a vb-indulás lehetőségét is kiérdemelte a miskolci versenyző. Soma mostani sikereivel átvette a vezetést az összetett Magyar-kupa sorozatban és bebiztosította a helyét a válogatottban.