Labdarúgás

2024.04.14. 13:38

MTK - DVTK: a hajrá jól sikerült

A labdarúgó NB I 28. fordulójában MTK Budapest – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek vasárnap 14.00-tól.

MTK Budapest – Diósgyőri VTK bajnoki, ebben az évadban harmadszor

Fotó: Török Attila

Az MTK Budapest – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 1-1
----
95. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
94. perc: Klimovich közeli lövését mentette szögletre Demjén.
----
92. perc: Feuillassier lőtt középről a kapu fölé.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.
----
87. perc: Feuillassier lapos lövését fogta meg Demjén.
----
85. perc: Edomwonyi jobbról érkező beadását Pernambuco fejelte 6 méterről a kapuba, 1-1.
----
84. perc: Klimovich jobbról érkező beadását fejelte a kapu fölé Feuillassier.
----
83. perc: Újabb cserék, Pozeg Vancas helyett Bényei jött be, Bognár I. helyett Spalek, Horváth A. helyett Végh folytatja.
----
81. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 3739 fő.
----
80. perc: Pernambuco lövését fogta meg Demjén.
----
78. perc: Pernambuco beadását Lund fejelte a kapu fölé.
----
76. perc: Újabb hazai csere, Németh K. helyett Jurina játszik tovább.
----
75. perc: Németh K. 12 méteres lövése a felső lécről pattant ki.
----
74. perc: Feuillassier kapott sárgát, Varju felrúgásáért.
----
70. perc: Csere az MTK-nál, Kovács P. helyett Varju állt be.
----
69. perc: Újraindult a játék.
----
68. perc: Újabb csere a DVTK-nál, Jurek helyett Pernambuco folytatja.
----
68. perc: Ivószünet miatt áll a játék.
----
67. perc: Feuillassier lőtt 17 méterről a léc fölé.
----
60. perc: DVTK csere, Szabó L. helyett Edomwonyi állt be.
----
54. perc: Bognár I. balról érkező szabadrúgását Kádár fejelte a kapu mellé.
----
46. perc: A DVTK kettőt cserélt, Acolatse helyet Feuillassier, Holdampf helyett Klimovich folytatja.
----
15.02: A második félidővel folytatódik a mérkőzés.
----
45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+2. perc: Kovács P. kapott sárga lapot, mert Gerával szemben szabálytalankodott.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
43. perc: Kocsis G. kapott sárga lapot, mert felvágta Acolatsét.
----
41. perc: Kosznovszky lőtt 12 méterről a bal felső sarok mellé.
----
31. perc: Hej tette be a labdát jobbról középre, ahol Németh K. szépen készített le egy passzt a 16-oson belülre a jobb oldalon befutó Bognár I.-nek, aki 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-0.
----
24. perc: Folytatódik a mérkőzés.
----
23. perc: Ivószünet miatt szakadt meg a játék, a 28 Celsius fokos meccsen.
----
20. perc: Bognár I. lövését ütötte ki Odyntsov.
----
17. perc: Egy balról érkező beadást Gera csúsztatott fejjel a bal kapufa mellé.
----
7. perc: Pozeg Vancas közeli fejesét fogta meg a bal alsó sarok előtt a hazai kapus.
----
4. perc: Demjén kapus rúgta bele a labdát Szabó L.-be, akiről pár centivel a hazai kapu bal oldala mellé pattant a laszti.
----
14.00: Megkezdődött a mérkőzés.
----
Az MTK a legutóbbi négy bajnokiján veretlen maradt, a Diósgyőr az utolsó három NB I-es meccsén nem tudott nyerni.
----
A két gárda közül az MTK Budapestnek a tavaszi 10 fordulós mérlege 4 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség, a DVTK-nál ez a szám 3 győzelem, 3 döntetlen és 4 vereség.
----
Ebben az évadban eddig két bajnokit játszott egymás ellen a két csapat, tavaly szeptember 2-án, az MTK Budapest otthonában 2-1-es hazai siker született, a decemberi 12-i, diósgyőri bajnokin pedig 3-3-as döntetlen.
----
MTK Budapest – Diósgyőri VTK 1–1 (1–0) – ÉLŐ
Budapest, 3739 néző. V.: Vad II. (Tóth II. V., Albert I.).
MTK Budapest: Demjén – Kocsis G., Kádár, Nagy Zs. – Hej, Kosznovszky, Kata, Horváth A., Kovács P. – Németh K., Bognár I. Vezetőedző: Horváth Dávid.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Chorbadzhyski, Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf – Jurek, Pozeg Vancas, Acolatse – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Acolatse helyet Feuillassier a 46., Holdampf helyett Klimovich a 46., Szabó L. helyett Edomwonyi a 60., Jurek helyett Pernambuco a 68., Kovács P. helyett Varju a 70., Németh K. helyett Jurina a 76., Pozeg Vancas helyett Bényei a 83., Bognár I. helyett Spalek a 83., Horváth A. helyett Végh a 83. percben.
Sárga lap: Kocsis G. a 43., Kovács P. a 45+2., Feuillassier a 74. percben.
Gólszerző: Bognár I. (1-0) a 31., Pernambuco (1-1) a 85. percben.