2024.02.26. 15:36

A címvédő vagy a DVTK lesz az első negyeddöntős az MK-ban?

Három győzelemre van a kupadöntőtől a diósgyőri labdarúgócsapat.

Tavaly májusban a ZTE FC nyerte el a Magyar Kupát: Sallói István a zalaiak sportigazgatója a serleggel

Fotó: Árvai Károly

Ezen a héten rendezik a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőit, és csütörtök estére ismertté válik, hogy mely csapatok folytathatják a küzdelmeket az április első hetében sorra kerülő negyeddöntőkben.
A mostani körben a DVTK csapata kedden 17.30-tól a címvédő, a 2022/23-as sorozat győztesét, a Zalaegerszegi TE FC gárdáját fogadja.
A Magyar Kupa lebonyolítása szerint minden fordulóban és minden párharcban egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidő végén döntetlenre állnak a felek, akkor 2x15 perc hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, akkor büntetőrúgásokkal zárul az összecsapás.