BOON-Sport-MKC

2016.10.03. 11:14

MKC: Könnyen nyertek a csurgóiak

Mezőkövesd - A papírformának megfelelően kikapott a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabdacsapata Csurgón.

A matyóföldiek az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 4. fordulójának keretében látogattak Somogy megyébe, ahová mintegy hat órát kellett buszozniuk. Ennek ellenére a találkozó elején – némi meglepetésre – a borsodiak három góllal elhúztak (9. perc: 2-5).

Húsz percig ötös

És még egy ideig ezután sem változott a játék képe: az MKC játékosai teljes mértékben megvalósították trénerük taktikai elképzeléseit. Kapusuk jól „muzsikált”, védőmunkájuk kiváló volt és támadásban is megtették a magukét (17. perc: 7-7). Viszont innentől kezdve a csurgóiak könyörtelenül kihasználták a kövesdiek kisebb hibáit (20. perc: 10-8), sőt a vendégek ebben az időszakban támadásban sem jeleskedtek, nem tudták értékesíteni kínálkozó helyzeteiket (23. perc: 13-9). A szünetig viszont ismét partiban voltak Radnicék, így a két alakulat között megmaradt a 4 gólos különbség. Részben annak köszönhetően, hogy a hazaiak kapusa, Balogh T., már-már háríthatatlan lövéseket is megfogott.

Csak részben…

A szünetben Molnár Ferenc, a Mezőkövesd mestere azt mondta fiainak, hogy gyorsabban járassák a labdát, bátran támadjanak és ha ziccerbe kerülnek, figyeljenek oda ezek értékesítésére. Óhaja csak részben valósult meg: a dunántúliak könnyen szerezték góljaikat, az MKC tagjainak viszont keményen meg kellett dolgozniuk minden labdáért és találatért. Kimaradtak a vendéghelyzetek, a másik oldalon viszont érvényesült a Csurgói KK villámgyors, helycserés játéka (40. perc: 24-18). A hajrában tovább nőtt a különbség a csapatok között, és ez azért következett be, mert szétesett az MKC védekezése, ezt pedig „megfejelték” azzal, hogy technikai hibákat is vétettek (52. perc: 27-20). A lefújás előtt már csak az volt a tét, hogy tízen belül maradnak-e Lókodiék. Ezt elérték, de a kilencgólos vereségük jóval több, mint amit vártak – ugyanis nem tudták megismételni a Balmazújváros ellen hazai környezetben nyújtott pompás teljesítményüket.

Csurgói KK – Mezőkövesdi KC

31-22 (17-13)

Csurgó, 600 néző. V.: Bócz, Wiedemann.

Csurgói KK: Balogh T. – Hornyák P. (-), Csavor (1), Oslak (5), Pordán (3), Hadziomerovic (1), Mikita (5). Csere: Bartucz (kapus), Radjenovic (6/3), Halász L. (4), Hanusz (1), Asztrasapkin (3), Jerebie (2), Gazdag (-), Rodrigues (-), Varjú M. (-). Vezetőedző: Sótonyi László.

Mezőkövesdi KC: Holló – Vaskó (-), Grigorjev (1), Radnic (3), Trivkovic (3), Vukic (-), Szepesi (3/1). Csere: Kovács J. (kapus), Pordán G. (-), Gulás (-), Lókodi (5), Kovács B. (-), Kiss R. (3/3), Nagy N. (1), Grünfelder (3), Selviasiuk (-). Vezetőedző: Molnár Ferenc.

Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.

Sótonyi László: – Alaposan felkészültünk a vendégek játékából, ennek jegyében megvalósítottuk elképzeléseinket. Elégedett vagyok a védőmunkánkkal és kapusainkkal is. Olykor könnyű gólokat szereztünk és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk egy jó csapat ellen.

Molnár Ferenc: – Abban bíztunk, hogy közelebb kerülünk a hazai csapathoz. Sajnos nagyon sokat hibáztunk a mezőnyben és rengeteg helyzetet is kihagytunk, ez pedig megbosszulta magát. Gratulálok a Csurgó kapusának, Balogh T.-nek, aki remekül védett.