BOON - Sport - DVTK

2017.03.29. 21:28

„Szenzációsan küzdött a csapat”

Budapest, Miskolc - „Láttam azokat a dolgokat a pályán, amiket edzéseken gyakoroltunk, és optimista vagyok a jövőt illetően” - nyilatkozta Bódog Tamás, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Ferencvárosi TC elleni 2-1-es idegenbeli Magyar Kupa-vereséget követően.

Thomas Doll: – Nagyon kemény menet volt, nagy munka volt ez. Két különböző arcot mutattunk ma. Az első félidővel egyáltalán nem voltunk elégedettek, túl nehézkes, lassú volt a játék. Némelyik játékosnál a párharcok során nem lehetett érezni, hogy kupameccset játszik, ellenfelünk több érzelmet vitt a pályára. A második félidőre kicsit megváltoztattuk a játékrendszerünket, és a meccs második felére büszkék lehetünk. Ekkor már azt játszottuk, amit tudunk, gyorsan és jól jártattuk a labdát, igaz, sokat kellett várni a második találtra, de összejött. Innentől keményen kell dolgoznunk a jövő hét keddig, a visszavágóig.

Fotó: Homoky György

Bódog Tamás: – Az első félidőben jól játszottunk, több helyzetünk volt, 2-3 góllal kellett volna vezetnünk. A második játékrész ennek az ellentéte volt, jobban ment a hazaiaknak, nekik volt több helyzetük, ők szerezhettek volna több gólt. Mindent egybevéve szenzációsan küzdött a csapat, minden dicséretet megérdemelnek a játékosok, nagyon jól küzdöttek. Láttam azokat a dolgokat a pályán, amiket edzéseken gyakoroltunk, és optimista vagyok a jövőt illetően. Gratulálok a Ferencvárosnak, de még lesz egy visszavágó.

A párharc második felvonását a jövő héten kedden 19.45-kor rendezik meg Mezőkövesden (ugyanis tévés élő közvetítés miatt módosították a korábban közzétett kezdési időpontot).

A címvédő Ferencváros hátrányról fordítva szerzett egygólos előnyt a Diósgyőri VTK ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első, szerdai felvonásán.

A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Diósgyőri VTK csapata idegenben lépett pályára az FTC együttese ellen szerdán 19.00-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!