Az alapszakasz második helyén végzett a DVTK

Miskolc - A női kosárlabda NB I 18. fordulójának szombati mérkőzésén, az alapszakasz zárásán, hazai pályán nyert a Diósgyőr a Pécs ellen.

A Diósgyőr a második és harmadik negyed jó játékával könnyedén győzte le a Pécset.

Kosárlabda. A női kosárlabda NB I alapszakaszának zárásán a 18. fordulóban, szombaton este az Aluinvent-DVTK a PEAC-Pécs csapatát fogadta. A két együttes számára a tét annyiban azonos volt, hogy a győztes biztos lehetett abban, hogy a negyeddöntő sikeres megvívása után nem találkozhat az elődöntőben az alapszakaszgyőztes Sopronnal.

Félre hordott

A Diósgyőr – Pécs bajnokit Williams két triplával nyitotta, közte Hodgesnek volt egy duplája, majd a folytatásban két vendég akciógól született (2-10). Aztán pécsiek dobógépe kezdett félrehordani, a lepattanókat pedig a Diósgyőr szedte össze a saját palánkja alatt. De mivel nem volt sebesség a hazai támadásokban, így csak Brewer kibrusz­tolt centerhelyzetei után araszolgattak, sok kihagyott büntető közepette (5-11). A vendégeknél a fiatal magyar státuszban játszó szerb Stankovic a 4. percben a harmadik faultját is összeszedte Breweren, emiatt le is cserélték, és bár volt frissítés a kispadról a DVTK-nál is, ez nem hozott fordulatot (11-15). Olyannyira nem, hogy a negyed végén Williams még bevágott egy hármast és ezzel alaposan felhizlalta csapata előnyét (13-20).

Dicséretet érdemel

A második játékrész elején Brewer, majd Jovanovic talált be akcióból, majd utóbbi büntetőzött sikeresen, háromszor egymás után, így három perc alatt lefaragta hátrányát a fehér mezes csapat (20-20). Nem sokkal később Jovanovic esett el, nem önszántából, és maradt lent a földön. Bokasérülése miatt le is kellett cserélni, majd ezt követően, a 15. percben, Likhtarovich góljával a meccs folyamán először volt az előny a DVTK-nál (22-21). Jött is a vendég időkérés, aztán Horti centertalálata, majd a pécsi fordítás, Raksányi büntetői és tempódobása után (24-25). Ekkoriban volt néhány csukott szemes játékvezetői mozzanat, de aztán tiszta vendég faultok sorjáztak, így az ezeket követő büntetőkből fordított a hazai gárda. Majd amikor a 18. minutában a jól játszó Brewer leindításos kosarat szerzett (31-25), újabb pécsi időkérés volt műsoron. A hosszú szünet kezdetére azonban maradt ez a különbség egy olyan tíz perc után, amelyért a Diósgyőr védőjátéka megérdemli a dicséretet (33-27).

…és Szécsi beállt

A térfélcserét követően az addigi nyolcemberes rotációját Szécsivel bővítette López szakvezető, ami már csak azért is indokolt volt, mert a magas emberek közül Horti három faultnál járt, Jovanovic pedig sérülése miatt nem tudta folytatni a játékot. A frissen beállt hazai játékos egy vendég büntető után triplával köszönt be (36-28), de a közte tíz helyett az ellenkező irányba ment a meccs (36-32). Szécsi viszont két duplával tett arról, hogy ez ne így legyen (40-34), majd Stankovic kettesére Czank, Hodges és Rasheed válasza érkezett, és csak meglett a közte tíz a 28. percben. És mivel a Diósgyőr változatlanul jól védekezett és a támadások is eredményesek voltak, a 36-on leragadt pécsiek mellett elszáguldottak, a negyed végén Hodges triplája szinte már a győzelmet jelentette (55-36). A remekül beszállt Szécsi triplájával indult a negyedik játékrész, amit a támadóidő lejártakor zúzott be (58-36). Aztán Williams tett pontot a DVTK remek, 18-0-s szériájának végére, de még így is húsz volt a két együttes között (58-38). Izgulni már nem volt miért, a meccset ugyan még be kellett fejezni, és ez arra jó volt, hogy kiderüljön, ezen a napon mekkora volt a különbség a két csapat között. Nagy, így a nehéz kezdés után a Diósgyőr a vártnál könnyebben győzte le Brewer és Szécsi remek játékával, a második és a harmadik negyedben mutatott kiváló védekezésével a Pécset és szerezte meg ezzel az alapszakasz második helyét.

Aluinvent-DVTK – PEAC-Pécs

67-50 (13-20, 20-7, 22-9, 12-14)

Miskolc, 800 néző. V.: Pálla, Tőzsér, Hervay.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (-), Czank (5), Hodges (9/3), HORTI (12), BREWER (16). Csere: JOVANOVIC (5), Likhtarovich (4), Rasheed (2), SZÉCSI (12/6), Bálint (-), Szabó P. (2). Szakmai igazgató: Miguel de Jesús López Alonso.

PEAC-Pécs: Fürész (5), Pedrals (1), Raksányi (6), Stankovic (7), WILLIAMS (18/9). Csere: Sellei (-), Eivery (-), Parks (-), Zele (8), Szűcs L. (-), Bozóki (4), Gorjanácz (1). Vezetőedző: Roberto Hernandez Monleon.​

Miguel del Jesús López Alonso: – Először is szeretnénk sok siker kívánni a PEAC-nak a rájátszásra. Az elmúlt két hétben mi úgy készültünk erre a meccsre, mint egy döntőre, hiszen az alapszakasz második helyének megszerzése volt a célunk. A védekezésünk a második negyedtől extra erős volt, és ekkortól támadásban is megtaláltuk a jó passzokat, a helyzeteket és a palánk alatt is eredményesek tudtunk lenni. A végén a zóna ellen már nem voltunk olyan jók, de összességében a védekezésünk végig magas színvonalú volt.

Roberto Hernandez Monleon: – Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez. Tartottunk a meccs kezdetétől, de ez nem igazolódott be, az első negyedben a mi akaratunk érvényesült. Aztán a második játékrészben már könnyű kosarakat kaptunk és a támadójátékunk sem volt hatékony. Tudtuk, hogy ellenfelünknek sok jó játékosa van, és összességében a védekezéssel annyira nem lehetünk elégedetlenek, hiszen 67 pontot kaptunk, de sajnos, keveset dobtunk, rossz volt a koncentráció.