szon-sportoldal

2008.03.15. 21:53

Bezzeg Rusvay nem hibázott – triplázott!

<p>Furcsa, de a négy gólos vereség ellenére nem beszélhetnek kiütésről a baktaiak, sőt!...</p>

A labdarúgó NB II. Keleti csoport váci mérkőzésén óriási vendéghelyzet maradt ki az elején: Kozma A. addig pepecselt, amíg a labda Sztankó kezében kötött ki. Tovább támadt a Bakta, Szabó R. fejesét követően a kapufán csattant a labda. A váciak első kapuralövésükből vezetést szereztek. A második félidő elején két percen belül két góllal növelték előnyüket. A hátralévő időben már nem erőltették a játékot, inkább a vendégek próbálkoztak, de Pálvölgyi, Saliga Z. és Szabó R. is kihagyta a lehetőséget. Ehhez képest 4–0-ra módosult az eredmény, ami miatt joggal bosszankodhatnak a Kovács-tanítványok.

Vác-Újbuda–Baktalórántháza VSE 4–0 (1–0)
Vác, 300 néző, v.: Szabó Zs.
Vác: Sztankó – Gáspár (Kocsis G., 46.), Farkas P., Kovács P., Horváth T. – Margitics (Vidra, 75.), Kövesdi, Wilfried (Suth, 75.), Demény – Rusvay, Szabó V. Edző: Verebes József.
Baktalórántháza: Sándor G. – Márkus (Pálvölgyi, 51.), Bodnár, Koskovits (Laskai M., 46.), Illés Gy. (Illés L., 69.) – Kozma A., Rakóczi, Kozma J., Saliga Z. – Saliga I., Szabó R. Edző: Kovács János.
26. perc: a leshatáron kilépő Szabó V. 12 méterről a léc alá bombázott, 1–0.
48. perc: Márkus szabálytalankodott Szabó V.-vel, a jogos 11-est Rusvay értékesítette, 2–0.
49. perc: jobb oldali támadás végén Rusvay 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 3–0.
66. perc: a kilépő Rusvayt Sándor G. akadályozta, az újabb 11-esből a sértett a léc alá vágta a labdát, 4–0.

Verebes József: – Sokkal játszottunk, mint az előző mérkőzéseken, és ez az eredményben is megmutatkozott.
Kovács János: – Saját magunkat okolhatjuk az eredményért, sok helyzetet hagytunk ki.