2013.04.11. 09:27

BL - Győzelem nélkül jutott tovább a Barcelona

Nem hozta a várt, magabiztos játékot a katalán csapat, a sérült Messi-t is bevetették a PSG ellen. A Juventus-nak gólra sem futotta a két Bayern elleni meccsen a Bajnokok Ligájában.

Juventus - Bayern München 0-2 (0-0)

gól: Mandzukic (64), Pizarro (91)

A Juventus híveinek legnagyobb bánatára a visszavágón is csak az erőlködésre futotta a torinói csapatnak a Bayern München ellen. Az olaszoknak két mérkőzés alatt sem sikerült betalálniuk, a Bayern azonban itt is kétszer köszönt be Mandzukic és Pizarro találataival, így magabiztos, 4-0 arányú továbbjutást produkáltak a legtovább menetelő olasz gárda ellen.

FC Barcelona -Paris Saint-Germain 1-1 (0-0)

gól: Pedro (71), ill. Pastore (50)

Meleg perceket hozott a katalánok számára a PSG elleni visszavágó a Camp Nou-ban. A kényelmesen játszó hazaiakat az 50. percben Pastore ajándékozta meg góllal egy remek támadás végén. A 0-1 a franciák továbbjutását jelentette, ezért a Barcelona magasabb sebességi fokozatra kapcsolt.

Villanova pályára küldte Messi-t, aki felpörgette a csapat játékát, melynek eredményeképp Pedro lőtt gólt a 71. percben. A PSG-nek ezt követően már komoly lehetőségre sem volt ereje, így az idegenben lőtt góljainak köszönhetően a Barcelona lesz ott a legjobb négy csapat között.

Az elődöntők párosításait pénteken sorsolják.