SZON-ÉLŐ - Nyíregyháza Spartacus vs. Békéscsaba 2-1 (1-0)

Nyíregyháza - A labdarúgó NB II. Keleti csoportjának 20. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus együttese a listavezető Békéscsaba gárdáját fogadta szombaton 17 órától. Az összecsapásról élőben tudósítottunk!

Nyíregyháza

2 -1 (1-0)

Békéscsaba

Nyíregyháza, 2013. 03. 30. 17:00

Lucsánszky Tamás: Az első félidő játéka alapján gólokkal kellett volna vezetnünk. A szünet után magunkra húztuk a csabaiakat, ez zavart, de összességében megérdemelten nyertünk.

Dajka László: Úgy érzem, mindkét félidőben többet birtokoltuk a labdát, furcsa gólokat kaptunk. Szerintem nem érdemeltünk vereséget.

93

Vége a mérkőzésnek, hamarosan jövünk az edzők nyilatkozataival.

91

Bárányos helyére Farkas állt be.

90

Letelt a rendes a játékidő, három perc a hosszabbítás.

88

Veszélyes helyzet alakult ki a hazai kapu előtt. Az utolsó pillanatban sikerült felszabadítani. Közben a békéscsabai drukkerek még mindig Dajka Lászlót szapulják.

85

Obot jobboldali beadását Randelovic három méterről passzolta kapuba. 2-1

84

Négy vendég szurkoló a csabai kispad mögül kiabál be Dajka László edzőnek.

82

A gólszerző Csorba helyére Germán állt be.

81

Reznek parádésan tálalt Csorba elé, aki 12 méterről a kifutó Scekic fölött a kapuba perdített. 2-0

79

Leucuta helyére Sipos állt be.

78

Leucuta baloldali szögletét a Hadar hat méterről fejelte mellé.

76

Csere a hazaiaknál, Reznek állt be Davidov helyére.

73

Obot került helyzetbe, ám utolsó pillanatban hosszan tolta meg a labdát, így a kapujából kilépő Balogh hárítani tudott.

69

Csere a vendégeknél, Mosquera helyett Llanos állt be.

67

Randelovic rántotta vissza Bajzátot a felezővonal környékén, amiért sárgalapot kapott.

63

Izzanak az indulatok a pályán. Előbb Bárányos és Juhász szólalkozott össze, a vendég játékos eljátszotta a nagyhalált, majd mindketten sárgalapot kaptak. Nem sokkal később Bajzát és Varga szólalkozott össze, ismét mindkét játékosnak felvillant a sárga.

61

Csorba egy szép cseel után jobbról az alapvonal közeléből gurított vissza, ám Pákolicz 15 méterről kapásból fölé durrantott.

60

Kiegyenlített a játék, ám mindkét csapat sok hibával focizik. Igazi helyzetekről nem tudunk beszámolni.

46

Elkezdődött a második félidő. A vendégeknél csere volt, a Raducu helyett Obot folytatja.

45

Pákolicz remekül ugratta ki Bajzátot, aki balról 12 méterről keresztbe lőtt a kapu elé, ám nem volt érkező. Ezzel vége az első félidőnek.

39

Bognár passzolta előre a labdát, amelybe Varga olyan pechesen ért bele, hogy pont Bajzáthoz került, aki 14 méterről egyből a kapuba perdített. 1-0

35

Csorba jobb oldali beadását Bajzát 10 méterről fejelte keresztbe a kapu elé, ám a védők felszabadítottak.

32

Pákolicz szöktette baloldalon Bárányost, akinek beadását Bajzát 8 méterről sarokkal lőtte mellé.

26

Durovic kapott sárgalapot kezesésért, nem sokkal később Mosquera 10 méterről fejelt fölé.

25

Bajzát került helyzetbe, ám balról 10 méterről rosszul találta el a labdát, ami a hosszú saroknál alig suhant el a becsúszó Bárányos előtt.

23

Pákolicz remekül ugratta ki leshatárról Bajzátot, aki egyedül vezette a kapusra a labdát, ám 14 méteres lövését Scekic bravúrral szögletre hárította. A beívelés nem okozott gondot.

17

Nem sok említésre méltó esemény volt az eddig eltelt időszakban. Alacsony színvonalú mezőnyjátékot láthattak a nézők.

6

Ali-Tolmbaye 15 méterről lőtt mellé.

3

Bajzát 25 méterről lőtt mellé.

1

Az elmúlt napok időjárásához képest jó állapotú pályán kezdődött a Szpari-Békéscsaba találkozó. A hivatalos kezdés előtt a 12 éves Molnár Zoltán is labdába rúghatott. A hazaiak piros-fekete szerelésben, a vendégek fehérben játszanak.

NB II. Keleti csoport 20. forduló

Nyíregyháza vs. Békéscsaba

2 – 1 (1 - 0)

Nyíregyháza - V.: Szőts Gergely (Bozó Zoltán, Kelemen Attila).

Nyíregyháza: Balogh - Dajka, Minczér, Pákolicz, Bárányos, Davidov, Durovic, Bajzát, Bodnár, Varga, Csorba

Békéscsaba: Scekic - Ali-Tolmbaye, Lengyel, Sorin, Juhász, Leucuta, Raducu, Varga, Randelovic, Mosquera, Hadar

Gólszerző: Bajzát (1-0) a 39., Csorba (2-0) a 81., Randelovic (2-1) a 85. percben.

Sárga lap: Durovic a 26., Bárányos, Juhász, Bajzát és Varga a 63., Randelovic a 67. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Raducu helyett Obot a 46., Mosquera helyett Llanos a 69., Davidov helyett Reznek a 76., Leucuta helyett Sipos a 79., Csorba helyett Germán a 82., Bárányos helyett Farkas a 91. percben.