boon.hu video

2024.02.27. 17:03

DVTK – ZTE FC: hatgólos kupameccs

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében ma 17.30-tól a Diósgyőri VTK a Zalaegerszegi TE FC-t fogadta.

Odyntsov kapus (feketében) a kupameccsen is bizalmat kapott edzőjétől

Fotó: Török Attila

DVTK – ZTE FC MK nyolcaddöntő végeredmény: 4-2.

----
95. perc: Vége a mérkőzésnek, a DVTK jutott a legjobb 8 közé.
----
94. perc: Stephen és Várkonyi kapott sárga lapot.
----
93. perc: Pozeg Vancas helyett Kampetsis állt be.
----
92. perc: Csóka kapott sárga lapot.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.
----
83. perc: Croizet 11-esből lőtt a kapu közepébe, 4-2.
----
82. perc: A játékvezető is visszanézte videóról a jelenetet, majd 11-es ítélt, Lundnak pedig sárga lapot adott.
----
78. perc: Lund lehetséges szabálytalanságát kezdték el vizsgálni a VAR-szobában.
----
76. perc: Bényei tette le a labdát balról Edomwonyinak, aki 16 méterről lőtt a kapu jobb oldalába, 4-1.
----
75. perc: Sajbán helyett Bedi a pályán.
----
71. perc: Gruber lőtt jobbról a jobb kapufa mellé.
----
68. perc: Feuillassier helyett Pernambuco a pályán.
-----
62. perc: Szabó L. helyett Edomwonyi, Jurek helyett Bényei, Popadiuc helyett Vallejo állt be.
----
58. perc: Spoljaric helyett Croizet állt be.
----
53. perc: ZTE támadás végén Mim balról adta középre a labdát, az érkező Sajbán pedig 4 méterről a kapuba lőtt, 3-1.
----
52. perc: Hadida lövése halt el Odyntsov kezében.
----
48. perc: Megvan a hivatalos nézőszám 3456 fő van jelen a stadionban.
----
18.32: Megkezdődött a második félidő.
----
A szünetben hármat cserélt a ZTE FC, Lesjak helyett Mim, Kovács B. helyett Sankovic, Németh D. helyett Gruber  állt be.
----
45+3. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+2. perc: Pozeg Vancas futott el a bal oldalon, majd remekül adott középre, az érkező Szabó L. pedig 5 méterről a kapu közepébe bombázott, 3-0!
----
45+1. perc: Németh D. lőtt a bal alsó sarok mellé.
----
45. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Feuillassier szép cselek után lőtt a jobb kapufára.
----
40. perc: A ZTE próbálkozik, de kapura lövésig nem jutottak el az elmúlt percekben.
----
33. perc: Medgyes lövése kerülte el a kapu bal oldalát.
----
30. perc: Stephen balról érkező beadását Jurek a kapu torkából a léc fölé fejelte.
----
29. perc: Vogyicska balról ellőtt labdája könnyű zsákmánya volt a diósgyőri kapusnak.
----
23. perc: Jobb oldali vendég szöglet után Lesjak fejelt a kapu mellé.
----
21. perc: Hadida lövését fogta meg Odyntsov.
----
18. perc: Szabó L. lőtt balról a bal kapufa mellé.
----
13. perc: Pozeg Vancas kapott labdát a 16-oson belül, majd 10 méterről kapura lőtt, a laszti Lesjak lábáról perdült a kapu jobb oldalába, 2-0!
----
11. perc: Spoljaric 17 méterről eleresztett lövése pattant egy diósgyőri lábról szögletre.
----
10. perc: Popadiuc lőtt a jobb kapufa mellé.
----
7. perc: Jurek jobboldali szögletét a hosszú oldalra érkező Gera fejelte 3 méterről a kapu jobb oldalába, 1-0!
----
17.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A ZTE FC szakvezetője nyolc helyen (!) változtatott a három nappal ezelőtti, a Kecskeméti TE-t hazai környezetben 3-1-re legyőző kezdőcsapatán, a bajnokiról csak Dombó, Várkonyi és Csóka maradt meg hírmondónak, a többiek a cserék közé kerültek. A DVTK-nál három változtatást történt a szombati, Fehérvár FC elleni 4-0-ra megnyert bajnoki kezdőcsapatához képest, Bényei, Vallejo és Edomwonyi kispados lett, Feuillassier, Popadiuc és Szabó L. pedig kezdő.
----
Ebben az évadban két meccset játszott egymás ellen a két csapat, a bajnokságban, tavaly augusztusban a DVTK nyert a ZTE FC vendégeként 3-1-re, decemberben pedig a zalaiak 3-0-ra Diósgyőrben.
----
A Diósgyőr a 32 közé jutásért az NB III-as III. kerületi TVE gárdáját 6-2-re, a 16 közé kerülésért az NB II-es BFC Siófokot 3-1- verte, egyaránt idegenben. A Zalaegerszeg a 32 közé jutásért az NB III-as EH-Cigánd SE-t 4-0-ra, a 16 közé kerülésért az NB II-es Szombathelyi Haladást 2-1-re győzte le, egyaránt vendégként.
----
DVTK – ZTE FC mérkőzést rendeznek a labdarúgó Magyar Kupában, az összecsapás győztese a legjobb 8 közé jut. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen születik, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, akkor 11-es rúgásokkal zárul a párharc.
----
Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC 4-2 (3-0)
Diósgyőr, 3456 néző. V.: Zierkelbach (Theodoros, Horváth R.).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Holdampf – Jurek, Feuillassier, Popadiuc, Pozeg Vancas – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Zalaegerszegi TE FC: Dombó – Várkonyi, Lesjak, Csóka – Vogyicska, Hadida, Kovács B., Németh D., Medgyes – Sajbán, Spoljaric. Vezetőedző: Márton Gábor.
Csere: Lesjak helyett Mim a 46., Kovács B. helyett Sankovic a 46., Németh D. helyett Gruber a 46., Spoljaric helyett Croizet az 58., Szabó L. helyett Edomwonyi a 62., Jurek helyett Bényei a 62, Popadiuc helyett Vallejo a 62., Feuillassier helyett Pernambuco a 68., Sajbán helyett Bedi a 75., Pozeg Vancas helyett Kampetsis a 93. percben.
Sárga lap: Lund a 82., Csóka a 92., Stephen a 94., Várkonyi a 94. percben.
Gólszerző: Gera (1-0) a 7., Pozeg Vancas (2-0) a 13., Szabó L. (3-0) a 45+2., Sajbán (3-1) az 53., Edomwonyi (4-1) a 76., Croizet, 11-esből (4-2) a 83.  percben.