2023.11.04. 15:12

Puskás AFC – Diósgyőri VTK – ÉLŐ tudósítás

A labdarúgó NB I 12. fordulójában, ma 15.45-től a Puskás AFC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek.

Felcsúton játszik bajnokit a DVTK és a PAFC

Fotó: MW

Puskás AFC – Diósgyőri VTK 0-0, végeredmény
----
94. perc: Vége a mérkőzésnek, maradt a 0-0-s döntetlen.
----
93. perc: Obounet fejesét fogta meg a hazai kapus.
----
92. perc: Lukács D. lövése akadt el egy védőben.
----
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
----
89. perc: Kampetsis lövését védte Markek.
----
83. perc: Chorbadzhiyski kapott sárga lapot.
----
82. perc: Újabb diósgyőri csere, Pernambuco helyett Lukács D., Pozeg Vancas helyett Feuillassier állt be.
----
80. perc: Pernambuco bombázott távolról a kapu fölé.
----
74. perc: Corbu lőtt a kapu fölé.
----
72. perc: Újabb DVTK csere, Klimovich helyett Bényei játszik.
----
68. perc: Csere a vendégeknél, Acolatse helyett Obounet, Edomwonyi helyett Kampetsis a pályán.
----
67. perc:  Cserék a hazaiaknál, Soisalo helyett Slagveer, Levi helyett Komáromi, Gruber helyett Puljic állt be.
----
61. perc: Vallejo kapott sárgát, mert megrúgta Grubert.
----
56. perc: Acolatse jobbról eleresztett löketét fogta Markek.
----
49. perc: Favorov lőtt jobbról, 8 méterről a kapu mellé.
----
46. perc: A szünetben cserélt a Puskás, Colley helyett Plsek folytatja.
----
16.49: Folytatódik a mérkőzés a második játékrésszel.
----
45+4. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
43. perc: Golla kapott sárga lapot, mert leterítette Pozeg Vancast.
----
39. perc: Colley fejelt a jobb kapufa mellé, 7 méterről.
----
32. perc: Gruber lőtt a kapu fölé, 19 méterről.
----
30. perc: Levi távoli lövését fogta meg a Diósgyőr kapusa.
----
26. perc: Pozeg Vancas indította a jobb oldalon Klimovichot, aki jól tette középre a labdát, Edomwonyinak, őt azonban Maceiras elsodorta, és bár a diósgyőri támadó kapura tudta lőni a labdát, a jobb alsó saroknál Markek hárított. A játékvezető és a VAR szoba nem látott hazai szabálytalanságot.
----
19. perc: Egy vendég kontra ért véget egy pontatlan középre passzal.
----
15. perc: Nagy Zs. kapott sárga lapot, mert felvágta Acolatsét.
----
10. perc: Helyzet még nem adódott egyik csapat előtt sem.
----
15.45: Elkezdődött a mérkőzés.
----
A PAFC kezdője három helyen változott a múlt heti, Debreceni VSC elleni, hazai 1-1-hez képest: Szolnoki és Ormonde-Ottewill nem volt keretben, Plsek a kispadra került, ezzel összefüggésben Maceiras, Levi és Colley kapott bizalmat.
----
A DVTK kezdőcsapata két helyen módosult, az egy héttel ezelőtti, Fehérvár FC elleni, idegenbeli, 4-0-s vereséget hozott bajnokihoz képest: Szatmári eltiltása, Bárdos sérülése miatt nem volt keretben, a belső védők helyett Chorbadzhiyski és Holdampf kap lehetőséget. A DVTK-nál a két belső védő mellett az eltiltott Farkas D. és a sérüléssel bajlódó Jurina nincs keretben.
----
A két csapat közül a PAFC bajnoki formája tűnik jobbnak, a felcsútiak az előző négy bajnoki mérkőzésükön veretlenek maradtak, 8 pontot szereztek, legutóbb szeptember 23-án kaptak ki, hazai környezetben, a Paksi FC-től, 2-0-ra. A DVTK a legutóbbi három bajnokiját egyaránt elveszítette, a piros-fehér gárda pontot október 1-jén szerzett, a Kecskeméti TE, hazai, 3-1-es legyőzésével. A PAFC és a DVTK is Magyar Kupa mérkőzést játszott szerdán, a dunántúli együttes a Ferencvárosi TC otthonában kapott 4-3-ra, hosszabbításban, a vasgyári gárda az NB II-es BFC Siófok vendégeként nyert 3-1-re.
----
A két csapat ebben az évadban az 1. fordulóban már megmérkőzött egymással, a fordított párosításban, Diósgyőrben lejátszott meccset a felcsúti együttes nyerte, 1-0-ra, Slagveerek a 10. percben esett góljával, 7579 néző előtt.
----
A labdarúgó NB I 12. fordulójában Puskás AFC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeznek.
----
Puskás AFC – Diósgyőri VTK 0–0
Felcsút, 1400 néző. V.: Derdák (Vígh-Tarsonyi, Csatári).
Puskás AFC: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. – Favorov – Levi, Soisalo, Gruber, Corbu – Colley. Vezetőedző. Hornyák Zsolt.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Chorbadzhiyski, Vallejo, Stephen – Klimovich, Holdampf – Pernambuco, Pozeg Vancas, Acolatse – Edomwonyi. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Csere: Colley helyett Plsek a 46., Levi helyett Komáromi a 67., Soisalo helyett Slagveer a 67., Gruber helyett Puljic a 67., Acolatse helyett Obounet a 68., Edomwonyi helyett Kampetsis a 68., Klimovich helyett Bényei a 72., Pernambuco helyett Lukács D. a 82., Pozeg Vancas helyett Feuillassier a 82. percben.
Sárga lap: Nagy Zs. a 15., Golla a 43., Vallejo a 61., Chorbadzhiyski a 83. percben.