MEAFC-Miskolc

2023.10.19. 21:58

Megvan a történelmi pont, de lehetett volna három is

A férfi röplabda Extraliga 4. fordulójában csütörtökön este Szegeden lépett pályára a MEAFC-Miskolc csapata.

Molnár István

MEAFC Miskolc. A képen: Tomas Kopecky

Fotó: Bujdos Tibor

Az első szettben 9-9 és 13-13 után a vendégek szereztek kisebb előnyt (17-20), a hazaiak addigra már túl voltak két időkérésen. 20-22-nél ugyanezt kellett tennie Bagó Lászlónak, a borsodiak trénerének is, azonban együttese lezárta a nyitó játszmát, Árva pontjának köszönhetően (21-25).

A második menetet álomszerűen kezdték a miskolciak, a Vidux 0-5-nél és 0-8-nál is pihenőre kényszerült. Szinte ,,repültek” Fenyvesiék, de aztán feljavultak a Tisza-partiak, ők is sorra gyártották az egységeket, így 6-10-nél, valamint 15-15-nél már az egyetemiek oldalán volt szükséges a tanácskozás. Elkezdődött a ki-ki csata (20-20), a végjátékban ismét a miskolciak voltak jobbak, pontosabbak, így a kettő-nullás vezetés már azt jelentette, hogy megszületett legalább az első pontjuk a legmagasabb osztályban (23-25).

A harmadik szettben a Szeged vett remek startot (5-0), még nem ,,engedték” el a mérkőzést, nyilvánvalóan kellett az extra szünet MEAFC-oldalon. Nem engedett a házigazda, sőt, kezdett még jobban ellépni (10-3), nem tudta igazán elkapni ekkor a ritmust a vendégcsapat. 12-4-nél következett az újabb időzés Csizmadiáéknál, a kérdés az volt, van-e innen visszaút. 14-5-nél Tar jött Kopecky helyett feladóban, 16-6-nál nem úgy nézett ki, hogy ez a felvonás nem a Viduxé lesz. 20-8-nál már lélekben a negyedik játszmára készült a Bagó-csapat, hiszen annak megnyerése volt az elsődleges (25-10).

A negyedik játszmának erőteljesen nekifeszült a MEAFC (3-6, 6-10), a Szeged is többet hibázott, mint korábban. Csizmadia és Árva tolt egyet együttese szekerén, de egyre feljött a pályaválasztó (11-12). Pozzobon 19 pontnál járt az SZRSE-nél, 13-14-nél miskolci időkérés következett. 15-18-nál megint lépéselőnyben voltak az egyetemisták, ám 19-19-nél egál lett az állás, 20-19-nél pedig T-betűt mutatott a miskolciak trénere. Éles volt a hajrá (24-24), mely során a Szeged kiegyenlített (26-24).

Az első két szett megnyerése után csalódottak voltak a vendégek, akik a sikert mindenképpen szerették volna, még ha az nem is társul három ponttal, csupán kettővel. 4-4-től kezdődött a küzdelem, 7-7-től pedig fokozódtak az izgalmak. 7-9-nél időre kényszerült a Vidux, amely egyenlített (10-10). 12-11-nél a miskolciak kértek pihenőt, Szabó P. rontása után újra. Jött egy szegedi sánc, Árva ütése (14-12), az SZRSE is nyúlt a megbeszélés eszközéhez. Piti megcsinálta, nyertek a Tisza-partiak (15-12). A MEAFC-Miskolc jól indította a mérkőzést, és ugyan megszerezték történelmi első pontjukat az Extraligában, két másik pontot elszalasztottak.

Vidux-Szegedi RSE - MEAFC-Miskolc 3:2 (-21, -23, 10, 24, 12)
MEAFC-Miskolc: Kopecky 2, Fenyvesi 21, Csizmadia 13, Komlósi 8, Árva 13, Szabó P. 3. Csere: Dudás (liberó), Kozsla, Kapusi 2, Tar, Kovács Z. Vezetőedző: Bagó László.