FC Fehérvár – DVTK 4-0, végeredmény – ÉLŐ tudósítás

A labdarúgó NB I 11. fordulójában FC Fehérvár – Diósgyőri VTK találkozót rendeztek, 14.45-től.

A DVTK újabb ellenfele a Fehérvár

Fotó: Árvai Károly

94. perc: Vége a mérkőzésnek, a meccset az FC Fehérvár nyerte 4-0-ra, a DVTK-nak zsinórban ez volt a harmadik veresége, és most, hogy lement az első kör, és mindenkivel játszottak már egy meccset, 5 győzelemmel, 1 döntetlennel és 5 vereséggel állnak.
----
93. perc: Pinto csavarta a labdát a bal felső sarok fölé.
----
90. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
87. perc: Hármas csere a hazaiaknál, Schön helyett Berki, Kodro helyett Karamoko, Gergényi helyett Spandler állt be.
----
86. perc: Szatmári talpalta le Florest, sárga lapot érően, és mivel a diósgyőri védőnek már volt ilyen figyelmeztetése, a piros is előkerült, 9 főre csökkent a DVTK létszáma.
----
84. perc: Hazai kontra végén Christensen adott remek labdát Kodrónak, aki jobbról, 6 méterről lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 4-0.
----
82. perc: Katona helyett Pinto folytatja.
----
81. perc: Kastrati ugrott ki a bal oldalon, elfutása végén 14 méterről gurított a kapu bal alsó sarkába, 3-0.
----
78. perc: Az első hazai csere, Szabó L. helyett Kastrati állt be.
----
77. perc: Holdampf jobbról lőtt a kapu elé, ezúttal Pozeg Vancasnak hiányzott néhány centi, hogy elérje a játékszert.
----
75. perc: Stephen balról, a kapu elé belőtt labdájáról maradt le Lukács D.
----
73. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 3111 fő.
----
71. perc: Kampetsis is besárgult.
----
70. perc: Farkas D. ütötte el Florest, emiatt megkapta a második sárgáját, és a pirosat is, 10 főre fogyatkozott a DVTK.
----
67. perc: Pernambuco helyett Jurek, Acolatse helyett Jurek állt be.
----
65. perc: Bese lövését fogta meg Odyntsov.
----
63. perc: Sikerült Gergényinek a sarokrúgás.
----
62. perc: Gergényi nem tud elvégezni egy szögletet, mert sörrel dobálják a vendégszektorból.
----
60. perc: Acolatse kapott sárga lapot.
----
59. perc: Acolatse balról érkező beadását Pernambuco fejelte kapura, Tóth B. védte a közeli kísérletet.
----
58. perc: A diósgyőri tábor kórusban mondja, hogy minek tartja a fehérváriakat: ,,Ezek vagytok: csicskák". És a gyűlölet szó is fel-felharsan a vendégtáborból, lezárva a rigmust.
----
52. perc: Flores távoli lövése kerülte el a diósgyőri kapu jobb oldalát.
----
51. perc: Farkas D. kapott sárga lapot.
----
46. perc: Hármat cserélt a DVTK, Edomwonyi helyett Kampetsis, Gera helyett Farkas D., Klimovich helyett Holdampf állt be.
----
15.53: Megkezdődött a második félidő.
----
45+8. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+7. perc: Szatmári kapott sárga lapot.
----
45+1. perc: Katona lőtt középről, bombája kipattant a vendégek kapusáról, a labdára középen Kodro érkezett, aki 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-0!
----
45. perc: Hat perc hosszabbítás következik.
----
41. perc: Christensen kapott labdát a jobb oldalon, majd elkezdett befelé sasszézni, és 16 méterről laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt, 1-0.
----
37. perc: A 300 fős diósgyőri tábor válasza: ,,.urva gyenge".
----
36. perc: ,,Süss fel nap, fényes nap, Diósgyőrben a cigányok megfagynak" - énekli a hazai ultra tábor.
----
34. perc: Katona lövése adott munkát a diósgyőri kapusnak: a ketrec bal oldalára tartó bombát szögletre kellett menteni.
----
32. perc: Tóth B. és Schön is sárga lapot kapott.
----
28. perc: Acolatse bal alsó sarokra tartó lövését hárította Tóth B.
----
26. perc: A kapu elé lőtt labdát Szabó L. nem találta el ziccerben.
----
20. perc: Nincs már füst, a nap is kisütött.
----
18. perc: Kodro lövését mentette szögletre Odynstsov.
----
17. perc: Acolatse lapos lövését védte Tóth B.
----
16. perc: Gera kapott sárga lapot.
----
16. perc: Pernambuco közeli lövését védte Tóth B., a kipattanót Stephen szedte össze, az ő bombája is a kapusban akadt el.
----
13. perc: Folytatódik a játék. A pályán már jobban lehet látni, a lelátóról még nem mindent.
----
10. perc: A hazai ultrák pirotechnikát vetettek be, emiatt áll a játék, ugyanis a füst beterítette a vendég kapu előterét.
----
7. perc: Schön balról néhány centivel lőtt a bal felső sarok mellé.
----
5. perc: A két csapat szurkolótábora – nagyon nagyon finoman fogalmazva – kevés szeretetet mutat a másik felé.
----
14.45: Elkezdődött a mérkőzés.
----
A DVTK-nál Bárdos Bence viseli a csapatkapitányi karszalagot.
----
A kezdés előtt eleredt az eső.
----
Az FC Fehérvár az előző fordulóban a Debreceni VSC otthonában szenvedett 3-1-es vereséget, annak a meccsnek a kezdőjéből csak egy ember hiányzott a Fejér vármegyei gárdánál, Kalmár sérülés miatt maradt ki, helyette Christensen kezd.
----
A DVTK kezdőcsapata két helyen módosult az előző bajnokihoz, a Ferencvárosi TC elleni hazai környezetben elszenvedett 2-1-es vereséghez képest, Holdampf és Lukács D. csak a kispadra került, Vallejo és Acolatse pedig bizalmat kapott a piros-fehérek szakvezetőjétől. Mindez azt is jelenti, hogy mindössze három magyar labdarúgó maradt a kezdőben.
----
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Diósgyőri VTK csapata az FC Fehérvár együttesénél vendégeskedik.
----
FC Fehérvár – Diósgyőri VTK 4–0 (2–0)
Székesfehérvár, 3 111 néző. V.: Bognár (Szalai B., Szécsényi).
FC Fehérvár: Tóth B. – Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi,  Schön – Flores, Katona, Christensen – Szabó L., Kodro. Vezetőedző: Bartosz Grzelak.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen – Klimovich, Vallejo – Pernambuco, Pozeg Vancas, Acolatse – Edomwonyi. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Csere: Edomwonyi helyett Kampetsis a 46., Gera helyett Farkas D. a 46., Klimovich helyett Holdampf a 46., Pernambuco helyett Jurek a 67., Acolatse helyett Lukács D. a 67., Szabó L. helyett Kastrati a 78., Katona helyett Pinto a 82., Schön helyett Berki a 87., Kodro helyett Karamoko a 87., Gergényi helyett Spandler a 87. percben.
Sárga lap: Gera a 16., Tóth B. a 32., Schön a 32., Szatmári a 45+7., Farkas D. az 51., Acolatse a 60., Kampetsis a 71. percben.
Kiállítva: Farkas D. a 70., Szatmári a 86. percben.
Gólszerző: Chirstensen (1-0) a 41., Kodro (2-0) a 45+1., Kastrati (3-0) a 81., Kodro (4-0) a 84. percben.