Miskolcon született játékos gólja miatt utaznak Nagypénteken

Ruff-Nagy Dóra találata miatt nem Diósgyőrben, hanem Győrben kezdik az elődöntőt a piros-fehérek.

Ruff-Nagy Dóra (zöldben) keze van benne, hogy a győri csapat a párharc kedvezményezettje

Fotó: Koncz Márton

Nagypénteken 17 órától Győrben megkezdi a bajnoki rájátszás második körét a DVTK-Hun-Therm élvonalbeli női kosárlabdacsapata. A piros-fehérek a két nyert meccsig tartó elődöntő első mérkőzésén a Serco UNI Győr együttesének vendégei lesznek.

Köszönhetően annak, hogy 2023. január 22-én Miskolcon lejátszott alapszakaszbeli meccs utolsó másodpercében a diósgyőri nevelésű – férje után már nem Nagy Dóraként, hanem – Ruff-Nagyként szerepelt hátvéd bevágta a meccs utolsó találatát. Így a Diósgyőr csak 7 ponttal (94-87) győzött a Győr ellen, azok után, hogy a két fél ezt megelőző győri meccsén, – napra pontosan három hónappal korábban – tavaly október 22-én, 9 ponttal kapott ki (88-79). Mint később kiderült, ennek a Ruff-Nagy találatnak nagy jelentősége lett, ugyanis a Győr és a Diósgyőr azonos mérleggel végzett az alapszakasz végén, 19 győzelemmel, és 3 vereséggel. Utóbbiak közül mindkét csapat a Sopron Basket ellen szedett össze kettőt-kettőt, illetve a harmadikat egymás vendégeként szenvedték el. A Győr az alapszakasz 2. helyét, a 3. Diósgyőrrel szemben, az egymás elleni jobb eredménynek köszönhetően, Ruff-Nagy dobásával szerezte meg.

Emiatt a váltakozó pályaválasztói joggal zajló eldöntős párharc a győriek otthonában kezdődik, és amennyiben a vasárnapi, miskolci összecsapás után szükség van még harmadik találkozóra, akkor azt a jövő héten szerdán a nyugat-magyarországi városban játsszák.

A két csapatnak a mostani meccse a negyedik egymás elleni tétmérkőzése lesz ebben az évadban, mert a Magyar Kupa bronzcsatájában, március 10-én Sopronban is megmérkőztek. Akkor, a negyedik negyedben, 50-44-es diósgyőri előny után, a piros-fehérek egy 20-0-s (!) etapot produkáltak, és végül magabiztosan 74-51-es eredménnyel szerezték meg az érmet.

A két csapat egymás elleni eredményei a 2022/23-as évadban
Magyar Kupa bronzmeccs, március 10. (péntek), 17.00: DVTK-Hun-Therm – Serco UNI Győr 74-51 (17-15, 18-13, 15-16, 24-7)
NB I, 17. forduló, január 22. (vasárnap), 14.05: DVTK-Hun-Therm – Serco UNI Győr 94-87 (31-26, 18-18, 20-22, 25-21)
NB I, 6. forduló, október 22. (szombat), 17.00: Serco UNI Győr – DVTK-Hun-Therm 88-79 (23-18, 24-17, 24-14, 17-30)