Menetrend

2023.12.03. 10:03

Labdarúgó-Eb: mutatjuk, mikor és hol játszik a magyar válogatott

A Hamburgban rendezett szombati sorsolás után kialakult a jövő nyári labdarúgó-Európa-bajnokság programja – írja az MTI.

MW

Szoboszlai Dominik (b) és Nagy Ádám, a magyar válogatott játékosai ünnepelnek a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők tizedik, utolsó fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország–Montenegró mérkőzés után a budapesti Puskás Arénában 2023. november 19-én

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

Az európai szövetség szombat este nyilvánosságra hozta minden mérkőzés kezdési időpontját. Eszerint

a magyarok Svájccal június 15-én, szombaton 15 órától játszanak Kölnben, majd június 19-én, szerdán 18 órától a házigazda Németország ellen folytatják szereplésüket Stuttgartban, végül Skóciával június 23-án, vasárnap 21 órától találkoznak szintén Stuttgartban.

Indul a jegyértékesítés második szakasza

Hétfőn indul a jövő évi, németországi labdarúgó Európa-bajnokságra szóló jegyek értékesítésének második szakasza.

A német szövetség (DFB) a szombati, hamburgi csoportsorolás és az órára lebontott program kihirdetése után ismételten hangsúlyozta, hogy ezúttal egymillió belépőt adnak el, ugyanakkor a házigazda válogatott – amely éppen a magyarokkal került azonos négyesbe – mérkőzései iránti kereslet meghaladja a kínálatot.

A szervezők az előzetes jelentések alapján azzal számolnak, hogy a németek csoportriválisai – köztük a magyarok – jelentős számú szurkolóval érkeznek majd nyáron az országba.

Az ebben a szakaszban értékesítendő jegyekre már lehet regisztrálni és jelentkezni, ki milyen mérkőzésre és milyen árkategóriában szeretne vásárolni, túljelentkezés esetén pedig január végén sorsolják ki, kik kaphatnak belépőt.

Az első körben 1,2 millió jegyet adtak el a szervezők a jelentkezők között, ekkor még csak a házigazda válogatott csoportmérkőzéseinek helyszíne és dátuma volt ismert.

A legolcsóbb belépők 30 euróba (11 400 forint), a legdrágábbak 1000 euróba (380 ezer forint) kerülnek.

A 24 csapatos Eb-t június 14. és július 14. között rendezik Németország tíz városában.

Menetrend

A csoport:

Németország, Skócia, MAGYARORSZÁG, Svájc

1. forduló:
június 14., péntek: Németország–Skócia, München 21.00
június 15., szombat: MAGYARORSZÁG–Svájc, Köln 15.00

2. forduló (június 19., szerda):
Németország–MAGYARORSZÁG, Stuttgart 18.00
Skócia–Svájc, Köln 21.00

3. forduló (június 23., vasárnap):
Svájc–Németország, Frankfurt 21.00
Skócia–MAGYAROSZÁG, Stuttgart 21.00

B csoport:

Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Albánia

1. forduló (június 15., szombat):
Spanyolország–Horvátország, Berlin 18.00
Olaszország–Albánia, Dortmund 21.00

2. forduló:
június 19., szerda: Horvátország–Albánia, Hamburg 15.00
június 20., csütörtök: Spanyolország–Olaszország, Gelsenkirchen 21.00

3. forduló (június 24., hétfő):
Albánia–Spanyolország, Düsseldorf 21.00
Horvátország–Olaszország, Lipcse 21.00

C csoport:

Szlovénia, Dánia, Szerbia, Anglia

1. forduló (június 16., vasárnap):
Szlovénia–Dánia, Stuttgart 18.00
Szerbia–Anglia, Gelsenkirchen 21.00

2. forduló (június 20., csütörtök):
Szlovénia–Szerbia, München 15.00
Dánia–Anglia, Frankfurt 18.00

3. forduló (június 25., kedd):
Anglia–Szlovénia, Köln 21.00
Dánia–Szerbia, München 21.00

D csoport:

Lengyelország/Wales/Finnország/Észtország, Hollandia, Ausztria, Franciaország

1. forduló:
június 16., vasárnap: Lengyelország/Wales/Finnország/Észtország – Hollandia, Hamburg 15.00
június 17., hétfő: Ausztria–Franciaország, Düsseldorf 21.00

2. forduló (június 21., péntek):
Lengyelország/Wales/Finnország/Észtország – Ausztria, Berlin 18.00
Hollandia–Franciaország, Lipcse 21.00

3. forduló (június 25., kedd):
Hollandia–Ausztria, Berlin 18.00
Franciaország – Lengyelország/Wales/Finnország/Észtország, Dortmund 18.00

E csoport:

Belgium, Szlovákia, Románia, Izrael/Bosznia–Hercegovina/Ukrajna/Izland

1. forduló (június 17., hétfő):
Románia – Izrael/Bosznia-Hercegovina/Ukrajna/Izland, München 15.00
Belgium–Szlovákia, Frankfurt 18.00

2. forduló:
június 21., péntek: Szlovákia – Izrael/Bosznia-Hercegovina/Ukrajna/Izland, Düsseldorf 15.00
június 22., szombat: Belgium–Románia, Köln 21.00

3. forduló (június 26., szerda):
Szlovákia–Románia, Frankfurt 18.00
Izrael/Bosznia-Hercegovina/Ukrajna/Izland – Belgium, Stuttgart 18.00

F csoport:

Törökország, Georgia/Görögország/Kazahsztán/Luxemburg, Portugália, Csehország

1. forduló (június 18., kedd):
Törökország – Georgia/Görögország/Kazahsztán/Luxemburg, Dortmund 18.00
Portugália–Csehország, Lipcse 21.00

2. forduló (június 22., szombat):
Georgia/Görögország/Kazahsztán/Luxemburg – Csehország, Hamburg 15.00
Törökország–Portugália, Dortmund 18.00

3. forduló (június 26., szerda):
Georgia/Görögország/Kazahsztán/Luxemburg – Portugália, Gelsenkirchen 21.00
Csehország–Törökország, Hamburg 21.00

Nyolcaddöntő:

június 29., szombat:
2: A2–B2, Berlin 18.00
1: A1–C2, Dortmund 21.00

június 30., vasárnap:
4: C1 – D3/E3/F3, Gelsenkirchen 18.00
3: B1 – A3/D3/E3/F3, Köln 21.00

július 1., hétfő:
6: D2–E2, Düsseldorf 18.00
5: F1 – A3/B3/C3, Frankfurt 21.00

július 2., kedd:
7: E1 – A3/B3/C3/D3, München 18.00
8: D1–F2, Lipcse 21.00

Negyeddöntő:

július 5., péntek:
1: 3. nyolcaddöntő győztese – 1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart 18.00
2: 5. nyolcaddöntő győztese – 6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg 21.00

július 6., szombat:
4: 4. nyolcaddöntő győztese – 2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf 18.00
3: 7. nyolcaddöntő győztese – 8. nyolcaddöntő győztese, Berlin 21.00

Elődöntő:

július 9., kedd:
1: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese, München 21.00

július 10., szerda:
2: 3. negyeddöntő győztese – 4. negyeddöntő győztese, Dortmund 21.00

Döntő:

július 14., vasárnap:
1. elődöntő győztese – 2. elődöntő győztese, Berlin 21.00

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában