Hajdú-Bihar

2011.11.09. 11:05

Ünnepi megemlékezés október 23-án Hajdúszováton

Hajdúszovát - Községünkben megemlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharcról és a Magyar Köztársaság kikiáltásáról október 23-án. A megemlékezésre a Hajdú-Szováti Napok keretén belül került sor.

Hajdúszovát - Községünkben megemlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharcról és a Magyar Köztársaság kikiáltásáról október 23-án. A megemlékezésre a Hajdú-Szováti Napok keretén belül került sor.

A megemlékezés ünnepi istentisztelettel kezdődött, ahol az igehirdetést követően az Agape Kórus műsorát hallgathattuk meg. Majd a rendezvény a templomkertben folytatódott, ahol a Himnuszt követően Nagyné Juhász Éva, a Hajdúszovát Kulturális Fejlődéséért Közhasznú Egyesület elnöke mondott ünnepi beszédet.

Ezt követően két szavalatot hallhattunk Kiss Sándorné és Tóth Sándor előadásában. Az ünnepi műsor után az önkormányzat és intézményei, valamint a társadalmi szervezetek elhelyezték a megemlékezés koszorúit az emlékműnél.

A rendezvény a Községháza előtt fejeződött be, ahol a Hosszúpályiból érkezett Margaréta Néptánccsoport mutatott be rövid műsort.

- Tóth Károly- 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!