boon-sportoldal

2007.11.28. 18:50

Legalább a győzelem összejött

<p>Szerdán este&#160;hazai pályán a Fehérvár FC-t fogadta a DVTK az őszi Ligakupa-sorozat visszavágóján. A meccset a piros-fehérek nyerték, a kupa azonban a vendégeké lett 4-2-es összesítéssel.</p>

A folytatásban semmi sem utalt, hogy változás áll majd be, ám Sitku remek centerezése végleg eldöntötte a kupa sorsát. A DVTK a cseréknek köszönhetően feljött, s két távoli lövésnek köszönhetően (az első szerencsésen kipattant) legalább a győzelmet sikerült megszerezni. A két mérkőzés alapján jobb volt a gondokkal küszködő Fehérvár, a DVTK-t azért lehet dícsérni, hogy eljutott az első alkalommal kiírt sorozat őszi fináléjába.

93. perc: Vége az összecsapásnak.

90. perc: 3 perc hosszabbítás.

88. perc: A Fehérvár nagyon ,,leült" a végére, a cserékkel lendületet kapott a DVTKCsobánki jutott a kiállítás sorsára, nem csak szabálytalankodott, reklamált is.

85. perc: Beszorult a Fehérvár, gólt szerzett a DVTK: Huszák 21 méterről jobbal a kapu bal oldalába bombázott, 2-1.

82. perc:Bodiong távolról, nagyon mellé.

81. perc: Újra Vitelki, szinte lemásolta az előzőt, Sebők a jobb alsó sarokból tornázta ki a labdát.

80. perc: A győzelemért hajt a DVTK.

77. perc: Simon egyenlített, miután Vitelki 30 méteres lövése után a labda kipattant Sebők feje búbjáról, arcáról, s csatár 6 méterről nem hibázott, 1-1.

75. perc:Mohl fautolta Douvát a jobb oldalon, szabadrúgás. Lipusz ügyesen csavarta a labdát a kapura, amit Sebők a léc alól piszkált ki.

69. perc: A vendégek nem erőltetik a dolgot, a Diósgyőr pedig többre nem képes, sőt! Sitku eldöntötte a kupa sorsát, végleg, miután Simek jobb oldali centerezése után Bodionggal a nyakán 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1.

66. perc:Fehérvári támadás, de elpattant a labda a lábak előtt, végül Kötelesé lett.

64. perc: Az elégedetlen Vágó Attila harmadik cseréjét is kihasználja. Simek szögletét követően Koller perdített laposan a bal sarok mellé.

62. perc: Lassan, körülményesen, sok hibával építkezik a DVTK.

60. perc:DajicHegedűs szorításában 7 méterről az oldalhálóba lőtt.

59. perc:Lipusz is érkezik a hazaiaknál.

58. perc:Fehérvári szögletek: nem sietik el... Egy távoli lövés, de nem volt erős, Kötelesnek nem okozott gondot.

56. perc: Ismét Sipeki, ezúttal mintegy 28 méterről, a bal kapufa mellé. A szurkolók buzdítják Vitelkiéket! Rajtuk nem múlik. Most sem...

54. perc:Bessongot takarította el Vayer 22 métere a fehérvári kaputól, szabadrúgás: Sipeki jobbal Sebők kezébe tekerte a labdát.

52. perc:Sipeki szöglet jobbról: fejjel jobbak a vendégek.

50. perc:Sebők jött ki a kapujától 17 méterre, lábbal kellett mentenie.

49. perc:Simon esett el az ötösnél, miközben egy lepattanó labdáért harcolt, nem volt büntető.

48. perc: Apróbb szabálytalanságok, szabadrúgások, Köteles vetődött egyet Sitku lövése után.

46. perc: A hazai mester cserélt, a lasztit a vendégek indították útjára.

Nagyon gyenge első játékrészt mutatott be a DVTK, a ,,sok sebből vérző" Fehérvár magabiztosan őrzi otthon megszerzett háromgólos előnyét. Így még a győzelem sem lesz meg, nemhogy az őszi kupasiker.

45+1.perc: Megint Rassou, 18 méterről...felé. Vége az első játékrésznek.

44. perc: Egy perc lesz a ráadás.

42. perc:Farkas 23 méterről próbálkozott, nem volt veszélyes.

41. perc:Rassou ismét aktív volt, távoli löketét a bal ficak elől fogta Sebők.

38. perc: Most valamivel aktívabb a DVTK.

35. perc:Sipeki akciót követően Koller tisztázott szögletre. A középpályás sarokrúgása után Bodiong bombája akadt el egy emberben.

33. perc:Sitku került helyzetbe a 11-es pontnál, de sokan voltak rajta, lövése levágódott.

30. perc:Simon, 20 méterről, gyatrán, laposan, 2 méterrel a jobboldali kapufa mellett ment ki a laszti a pályáról.

29. perc: A nézőknek nem igazán tettszik, amit látnak, eddig egy komolyabb hazai helyzet volt csupán.

26. perc: Óriási Köteles bravúr, aki egy baloldali beadás után Koller fejesét fogta.

25. perc:Fehérvári támadás után Simek volt önző, 17 méterről tüzelt mellé.

24. perc: Elvannak a csapatok a két 16-os között.

22. perc:Sipekit kaszálta el hátulról Mohl, nem kapott sárga lapot.

20. perc: Helyzetszünet...

17. perc:DVTK szabadrúgás 30 méterről, a jobböösszekötő helyéről, a Fehérvár védelme tisztázott.

16. perc:Bodiong-Fodor összjáték, utóbbi bal oldali beadása nem volt jó.

12. perc:Sipeki kényszerítő, visszakapta a labdát Bessongtól, 11 méterről lőtt, Sebők bravúr, szögletre hárított a hálóőr.

11. perc: Nem állt be a Fehérvár, mintha nem is lennének előnyben, úgy fociznak.

9. perc:Sipeki adott be balról, a 16-os vonaláról, mindenki feje felett elment a labda...

8. perc:Simek távoli szabadrúgását követően nagyon elszállt a labda Köteles kapuja mellett, felett.

7. perc: A küzdelem dominál, nincs nagy iram.

4. perc: Megint Rassou: ezt a kísérletét blokkolják a vendégek. Egy fehérvári játékost kellett ápolni.

2. perc:Rassou lőtt 30 méterről ballal, pár méterrel mellé.

1. perc: A DVTK kezdte a meccset. Egy elhunyt szurkoló emlékére gyásszünettel indult az összecsapás.

Tizenöt perccel a kezdés előtt mintegy 150-en vannak a stadionban.