boon-sportoldal

2007.09.19. 17:44

Harmadszor a Nyíregyháza

<p>A Ligakupában mérkőzött meg szerda délután a Nyíregyháza Spartacus és a Diósgyőr. A házigazdák győztek 1-0-ra, így néhány nap alatt 1 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség a két csapat egymás elleni mérlege.</p>

Véget ért a mérkőzés: 1–0-ra nyert a Nyíregyháza. Így a két csapat legutóbbi három mérkőzésének mérlege teljesen kiegyenlítetté vált. Ami a mai mérkőzést illeti: a játék nem volt magas színvonalú, a hazai csapat összességében megérdemelten nyert, mert több helyzetet dolgozott ki.

86. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Nyíregyháza: Lippai 18 méterről, bal alsó sarokra tartó lövését  Szalma bravúrral védte.

85. perc: Vámosi kapott sárga lapot Krajnc felvágásáért.

84. perc: Papson húzta meg a bal oldalon, ám a kifutó Erdélyi becsúszva, bravúrral mentett előle.

81. perc: Erdélyi kapus előrevágott labdájával Rojas kis híján helyzetbe került, ám Szalma a tizenhatos vonaláig kifutva elrúgta előle a labdát.

78. perc: Rojas kapott pontos labdát, de kissé elhamarkodottan, 18 méterről fölé lőtt.

77. perc: A csereként beállt Menyhért került ígéretes helyzetbe a jobb oldalon, de pontatlan beadást Zaleh lefülelte.

74. perc: Cserélt a Diósgyőr, Rebecsák helyett Menyhért folytatja a játékot.

72. perc: Lippai 22 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

71. perc: Miskolczi kapu elé lőtt szabadrúgását Vámosi kivágta, ismétlésként Lippai 22 méterről, ballábas lövéssel próbálkozott – a labda fölé szállt.

67. perc: A reklamáló Révész Attilát, a hazaiak menedzserét a játékvezető elküldte a kispadról.

62. perc: Szilágyit Zabos váltotta a hazai csapatban.

61. perc: Ngam helyett Effeyie a pályán.

54. perc: A mérkőzés első sárga lapját Ambrusz kapta P. Carr felvágásáért.

53. perc: Rojas 23 méteres, ballábas lövése a bal felső saroknál, a lécen megcsúszva hagyta el a játékteret.

52. perc: Huszák helyére Papson állt be a diósgyőri csapatban.

49. perc: Lippai átadásából Miskolczi egy lövőcselt követően 10 méterről próbálkozott, de egy bevetődő védő lábáról kipattant a labda.

48. perc: Miskolczi jobb oldali beadása után Rojas 5 méteres lövését védte Szalma – lábbal.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. A szünetben a hazaiak kettős cserét hajtottak végre: Moldovan helyett a sérüléséből visszatérő Lippai folytatja a játékot, míg SipostAmbrusz váltotta.

Vége az első félidőnek. Álmos, eseménytelen játékkal telt az idő, a nyíregyháziak valamivel aktívabbak voltak és egy kapushibának is köszönhetően előnnyel zárták az első negyvenöt percet.

44. perc: Ngam szöktette P. Carrt, akinek 10 méterről küldött lövését bokszolta szögletre Erdélyi.

41. perc: Gól! Moldovan cselezett balról befelé, 16 méteres lövése Szalma kezét és a jobb oldali kapufát érintve került a hálóba, 1-0.

38. perc: Navarrete balról középre ívelt szabadrúgása után Vámosi 6 méterről fejelt fölé.

30. perc: Lakatos vállalkozott 25 méterről lövésre, a labda messze a léc fölött hagyta el a játékteret.

25. perc: Jobb oldali szabadrúgás után Navarrete a fejelt a bal alsó sarok mellé.

24. perc: Krajnc keresztlabdája után Szilágyi emelte 15 méterről a kapu fölé.

19. perc: Krajnc ugratta ki Miskolczit, aki középen egyedül vezethette rá a labdát  Szalmára, de lövéssel addig várt, mire az őt utolérő Kállai szögletre szerelte.

16. perc: A diósgyőri szurkolókat a hangosbeszélőn keresztül szólították fel a sportszerű buzdításra, kilátásba helyezve a vendégszektor kiürítését –  az immár mintegy 50 fős tábor rögvest más rigmusra váltott..

13. perc: Charles húzott el a bal oldalon, beadásából a Kállai által gyötört Moldovan 6 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt.

9. perc: A bekötött kézzel játszó Moldovan 25 méteres lövése elkerülte Szalma kapujának bal alsó sarkát.

6. perc: Charles leterítette a kaputól 18 méterre Ngam-ot, aki ápolásra szorult. A szabadrúgásból, Vámosi fölé lőtt.

4. perc: Leo jobb oldali szabadrúgása után Perényi mentett fejjel szögletre.

15:48: A hamarosan kezdődő Ligakupa-mérkőzésen a nyíregyháziak bevetik a két argentin légióst (Charles, Rojas) akiket a minap szerződtettek. A találkozót Németh Ádám dirigálja.

Ligakupa, 4. forduló:

Nyíregyháza Spartacus - Diósgyőri VTK 1-0 (1-0)

Nyíregyháza, 1500 néző, vezeti: Jv.: Németh Ádám (Márton Zs., Varga F.)
Nyíregyháza: Erdélyi – Perényi, Charles, Zaleh, Sipos T. – Miskolczi, Minczér, Krajnc, Szilágyi N. – Moldovan, Rojas. Menedzser: Révész Attila
DVTK: Szalma– Lakatos, Vámosi, Kállai, Fodor M. – Leo, Huszák, Navarrete, Rebecsák – P. Carr, Ngam. Edző: Pajkos János.

Csere: Sipos T. helyett Ambrusz és Moldovan helyett Lippai (mindkettő a szünetben), Huszák helyett Papson (52.), Ngam helyett Effiye (61.), Szilágyi N. helyett Zabos (62.), Rebecsák helyett Menyhért (71.)
Sárga lap: Ambrusz (54.), Vámosi (85.)
Gólszerző: Moldovan (41.)