boon-sportoldal

2010.08.06. 07:15

A 2009/10 évi megyei I. osztályú bajnokság legjobbjai

<p>Kálmán triplázott, Kovács Péter a „díjhalmozó”, Koleszár az év edzője, Bukta nem „bukott meg”.</p>

A megyei foci évkönyv szerkesztője immár harmadik éve invitálja szavazásra a megyei I-es klubokat. Eddig a legjobb játékosra, legjobb kapusra és legjobb játékvezetőre kellet voksolni. Ebben az esztendőben először a legjobb edzőkre is szavazni lehetett. Az alábbiakban a verseny élcsoportját mutatjuk be kategóriánként. Akik kíváncsiak a teljes listára azoknak figyelmükbe ajánljuk a 2010. évi megyei foci évkönyvet, amely várhatóan november végén – december elején jelenik meg.
(A szavazólapokra kategóriánként 3 nevet kellett írni. Akit első helyre jelöltek az  4, akit másodikra 2, akit harmadikra az pedig 1 pontot kapott. Az egyes díjakat azok nyerték, akik a legtöbb pontot szerezték. Pontazonosság esetén a több első és második helyezés döntött.)

Legjobb mezőnyjátékos

1. Kovács Péter (Tiszaújváros) 7 első, 3 második hely 34 pont
2. Gregó Imre (Encs) 4 első hely 16
3. Dobondi Levente (Tomor-Lak) 1 első 3 második hely 10
4. Kerekes István (Tiszaújváros) 2 első hely 8
5. Mihálszki Csaba (Tállya) 1 első, 1 második, 1 harmadik hely 7

Az újvárosiak kitűnősége magabiztosan szerezte meg az első helyet!

5. Hegedüs István (Encs) 2 első, 1 második, 2 harmadik hely 12

A kapusok versengésében már sokkal élesebb csata alakult ki mint a mezőnyjátékosok esetében, de az 5 pontos előny Bukta esetében is stabilnak mondható. Bukta tehát egyáltalán nem bukott meg. Sőt!

5. Vígh Ferenc (Bükkábrány) 1 első, 1 második, 1 harmadik hely 7

A trénerek küzdelmében az első három helyen a papírforma érvényesült, hiszen a dobogós gárdák edzői végeztek itt is az érmes helyeken.  A további sorrend már érdekesebb!

5. Nyírcsák László 2 első hely 8

Kálmán továbbra is  magabiztosan bírja a klubok többségének bizalmát és elismerését. Az eddig megrendezett három szavazáson mindig ő végzett az élen. Az első és a mostani szavazáskor meglehetősen nagy fölénnyel, míg múlt évben „csak” 6 pont előnnyel. A második harmadik helyen viszont az előző évhez képest helycsere történt!
21 sípmester érte el legalább 1 pontot.

Legeredményesebb gólszerzők
Végül egy olyan díj amelyre nem, kell szavazni így nincs is mit vitatkozni rajta, hiszen mérhető. Ez a góllövők versenye. Az újvárosiak kiváló labdarúgója Kovásc Péter díjhalmozóvá lépett előre. A legjobb játékos cím mellé begyűjtötte a gólkirályi címet is!

1. Kovács Péter (Tiszaújváros) 42 gól
2. Lengyel László (Tállya) 28
3. Kertész Attila (Szalonna) 26
4. Vadász Elek (Tiszalúc) 26
5. Dobondi Levente (Tomor-Lak) 24

Vadász és Kertész között az döntött a 3. és 4. helyen , hogy előbbi csak 32, míg utóbbi 34 mérkőzésen érte el góljait!
A megyei bajnokság 18 együttesében 530 játékos kapott lehetőséget. Közülük 268 ért el gólt. Érdekesség, hogy mindössze 9 olyan focista van aki mind a 34 fordulóban pályára lépett, ám csak egyetlen játékos a nyékládházi Gilányi László küzdötte végig a 34x90 percet! A többieket le illetve becserélték több mérkőzésen.

- Összeállította: Mező László -