szon-sportoldal

2013.02.06. 08:23

Mini Barca a Sóstói stadionban?

Labdarúgás - Lendületes, gyors, kiszámíthatatlan rövid passzokkal alakították ki elöl a helyzeteket a Szpari focistái kedden délután, amikor előkészületi meccsen 3:0 arányban legyőzték a sokáig masszív Ibrány csapatát.

Az összeállítást elnézve a téli igazolások többsége az első félidőben lépett pályára. Sajnos Bajzát Petinek nem sok indítás érkezett a lábára, így csak két helyzetben mutathatta meg, hogy a kapu előtt ki az úr. Bárányos Zsolt középen összeszedte a labdákat, és hol Csorba, hol pedig a „kakukktojás” Bodnár Laci bevonásával igyekeztek helyzeteket kialakítani.

A nézőknek tetszett Bodnár játéka, hosszú labdákat futott be, és a beadásainak nagy része is jó volt, ráadásul egy döngő kapufát lőtt szabadrúgásból. Egyelőre ő „hazatért” nem igazolt játékosa a Szparinak, csupán kérésére vett részt az edzésen és a játékban. Hátul láthatóan nagyon erősre váltott a védelem. Korolovszky, és Durovics két jó képességű magas védő, nem csak hibátlanul látták el a védekezés feladatát, de időnként mindketten előre húzódtak fejelni.

A második félidőben a kicsit megfáradt Ibrányiak között aztán szép akciók futottak. Ebben a 3 gólos Nikon, Reznek Donát, Csorba Szabi és Pákolicz Dávid sodrós, rövid passzos egyérintői alakították a helyzeteket. A meccs után megkérdeztük Rezneket, erről mi a véleménye, lesz nyírségi tiki-taka?