szon-sportoldal

2010.08.19. 10:01

Nyíregyházi vasemberek

<p>A közelmúltban öt nyíregyházi amatőr triatlonista öregbítette városunk hírnevét azzal, hogy sikeresen teljesítették Nagyatádon a XX. hosszútávú triatlon országos bajnokság kihívását, a 3,8 km úszás, 180 km kerékpár, és 42,2 km futás, közismerten az Ironman távját.</p>

A nyíregyháziak közül Cserpák Tamás a 37.(10:48 :39), Vinnai József a 64. (11:22:46), Búza Gábor a 73. (11:33:32), Hanász Attila a 126. (12:15 :18), míg Kovács Szilárd a 138. helyen (12:27 :13) ért célba a 430 indulóból. A verseny nehézségéről sokat elárul, hogy az egyéni indulók közül csak  363 versenyző tudott sikeresen teljesíteni a rekkenő augusztusi 34 fokos hőségben. A győzelmet  a győri SZESE versenyzője a profi Major József szerezte meg (8:21 :54), immár zsinórban ötödször.

Vinnai Józsefnek ez már "könnyedén" ment, mivel ő már ebben az évben teljesítette ugyanezt a távot kétszeresen. A dupla ironman világbajnokságot ebben az évben Bonyhádon rendezték júniusban. Az indulókra 7,6 km úszás, 360 km kerékpározás, 84 km futás várt, Vinnai ezt teljesítette 32 óra 27 perc alatt, megállás nélkül!