Szép-visszatérés: sírból feltámadó Nyírgyulaj

<p>Eseménydúsra sikerült a labdarúgó Szi-Zo Sport megyei első osztály nyolcadik fordulója.</p>

Mátészalkai MTK–Nyírkarász 1–1 (1–1)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Takács A.

Mátészalka: Coman – Stef, Robas, Nagy A., Sípos J., Tóth F. (Orosz F.), Bilt, Chis, Kertész J., Fehér A. (Tóth K.), Szender S. Edző: Virovecz Pál.
Nyírkarász: Tuza – Rákóczi, Horváth G., Hajdu G., Kiss Z., Tóth B. (Szántó Cs.), Virtás A. (Fecsku I.), Ujj (Liptai D.), Mándoki, Papp N., Horváth J. Edző: Dudás Zoltán.

Összességében nem túl színvonalas, de jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született. A szalkaiak köszönik a nyírbátoriak segítségét.

Gól: Kertész J., illetve Kiss J. (11-esből). Ifi: 1–0. (Tudósító: Plesu Ádám)

Virovecz Pál: – Nehéz talajon küzdelmes döntetlen.
Dudás Zoltán: – Úgy érzem, jó iramú mérkőzést játszottunk, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, szerintem is igazságos a döntetlen.

Nagyszekeres–Szakoly 3–0 (3–0)
Nagyszekeres, 70 néző, v.: Kocsis.

Nagyszekeres: Mudri – Homoki J. (Both A.), Pljutyinszkij, Márton J., Kiss I. (Országh Zs.), Fábián, , Szabó P. (Pál Á.), Bartha K., Homoki G, Szilágyi L. (Igaz K.), Costea (Somogyi L.). Edző: Della Sándor.
Szakoly: Molnár Cs. – Kevert S. , Újfalusi G., Boros Gy., Turbucz, Madzin (Kulánda), Géczi P., Palaga (Széles A.) Karasz G., Pécsi G. (Kevert K.), Ványi. Edző: Boros Gyula.

Irreális talajon megérdemelt hazai győzelem.

Gól: Szilágyi L., Szabó P., Costea. Ifi: 5–3.

Della Sándor: – Örülök annak, hogy ezen a meccsen nem kaptunk gólt. Három-null után még kihagytunk három százszázalékos helyzetet, a második félidőben a kapufa nem volt velünk.
Boros Gyula: – Irreális körülmények között megérdemelt nyert a hazai csapat, mert azt játszotta, amit ilyenkor kell. Ugyanakkor mindazoknak jár a dicséret, akik ma rámentek erre a pályára.

Tiszavasvári–Várda SE 1–2 (0–0)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Homonai.

Tiszavasvári: Tisza S. – Tályai P., Tamás L., Lakatos B., Szolyka T., Lajos T. (Nábrádi L.), Gál N., Kurucz T., Bodnár A. (Gyurján), Brondics A., Fazekas (Szolyka G.). Edző: Fecsku István.
Várda SE: Petranics – Szőlősi, Krizán, Dacian, Fodor A., Kiss I., Nagy D., Tóth T., Rab L. (Kerepesi), Spekker (Dallos), Lovas I. Edző: Rozsnyai Béla.

Az első játékrészben egyenlő erők küzdelmében a hazaiak enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, több helyzetük is akadt, de ezek kihasználatlanul maradtak. A folytatásban két jogos tizenegyes után a vendégek kerültek fölénybe, de a győzelmet csak az utolsó percben csikarták ki egy szögletrúgásból beívelt fejesgóllal.

Gól: Fazekas (11-esből), illetve Rab L. (11-esből), Dacian. Ifi: 2–5. (Tudósító: Hankó András)

Fecsku István: – A „Lovas” majd nem leesett a lóról.
Rosznyai Béla: – Vártam, hogy nehéz meccsünk lesz Vasváriban, egy-egy után reméltem, hogy nyerünk, gratulálok a fiúknak.

Volán-Sényő–Nyírtelek 2–0 (0–0)
Sényő, 150 néző, v.: Bendik T.

Volán-Sényő: Virág Cs. – Kató Cs., Puskás L., Dragomir, Székely Z. (Sándor L.), Gégény I., Tóth P., Farkas M., Orosz T., Sarkadi Sz. (Vladan S.), Tuturas (Szanics P.). Edző: Rubóczki Tibor.
Nyírtelek: Szabó Z. – Csernák, Mészáros A. (Bodnár Cs.), Dankó Z., Kulcsár T., Trencsényi (Dankó G.), Kóka K. (Vékony), Kiss Z., Potornai, Márton P. (Szentpéteri), Szabó L. (Nagy B.). Edző: Vadon Lajos.

Gyenge első félidei játék után a folytatásban megérdemelt hazai győzelem született – jó játékvezetés mellett.

Gól: Tuturas 2. Ifi: 5–2. (Tudósító: Knoblok Sándor)

Rubóczki Tibor: – A csapat ezt a győzelmet szponzorunk, Zakor Miklós gyógyulására ajánlja fel.
Vadon Lajos: – Lehet, hogy Aprajafalvával kellene bajnoki mérkőzést játszanunk, hogy a kapuba tudjunk találni és ne kapjunk gólt végre.

Fehérgyarmat–Ajak 2–0 (0–0)
Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Kristán.

Fehérgyarmat: Koncz T. – Vladan, Sándor Gy. (Marinica), Hagen, Jakkel, Chifor, Orosz Zs. (Kovács A.), Batfalschi, Vlad (Peczer), Dascal (Varga Sz.), Merce (Matei). Edző: Czeglédi István.
Ajak: Leskovics A. – Takács J., Barati, Folytán (Szalai Sz.), Kovács Z., Soós T., Rakoncza (Pallagi B.), Horváth A., Magyar P. (Mester J.), Sütő N., Kovács Cs. Edző: Szanyi János.

A karászi mocsárban taposós és a szakolyi végén dobbantós után az ajaki csárdást is hibátlanul eljárták a táncos lábú gyarmatiak, amit a maximális kilenc ponttal díjazott a zsűri. Egyébként a vízilabda-mérkőzés megrendezésére is alkalmas pályán a hazai csapat az Izlandról visszatért gejzírből, vulkánból erőt merített labdarúgó segítségével megérdemelten győzött.

Gól: Dascal, Hagen. Ifi: 3–0. (Tudósító: Papp Attila)

Czeglédi István: – Della Sanyi barátom hétközben megmondta, hogy kettő lesz közte. A második félidőben már azt játszottuk, amit ilyenkor kell, így a jóslat beteljesedett.
Szanyi János: – A határontúli játékokban alulmaradtunk, egy elképesztő talajú pályán.

Nyírgyulaj–Gávavencsellő 5–4 (0–3)
Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Tomori P.

Nyírgyulaj: Kecskés – Berecz (Konyha), Erdei L., Tóth F., Sárosi T., Baksa Cs., Kerecseny, Tanka (Tímár), Huszti T. (Szép T.), Pelyák M. (Horváth N.), Horváth K. Edző: Lukács Tibor.
Gávavencsellő: Simkó – Sánta , Köteles, Lippai, Szabó I., Losonczki, Pásztor Zs., István G. (Majchrovics), Lakatos I., (Hensperger), Spisák, Pólik T. Megbízott játékos-edző: Hensperger András.

Nagyszerű játékvezetés mellett a nyírgyulaji csapat a második félidőben kiszolgálta közönségét és küzsésből jelesre vizsgázott.

Gól: Pelyák M. 2, Horváth K. 2, Kerecseny, illetve István G. 3, Szabó I. Ifi: 2–5 (Tudósító: Csoba Zsolt)

Lukács Tibor: – Fantasztikus és megismételhetetlen második félidőt produkáltunk, amiből hatalmas erőt meríthetünk a folytatásra. A győzelem mellett nagy öröm, hogy két évvel a súlyos balesete után Szép Tamás újra pályára lépett, sőt sorsdöntő gólpasszt adott.
Hensperger András: – Ehhez az eredményhez nincs mit hozzátenni.

Rakamaz–Nyírbátor 1–2 (0–2)
Rakamaz, 150 néző, v.: Rajzinger.

Rakamaz: Farkas L. – Szabó D., Galambosi Zs., Hensperger A., Bodnár Cs. (Anderka R.), Gáspár L., Venczel I., Galambosi G., Balogh J., Borbély P., Kiss A. Edző: Veigli Géza.
Nyírbátor: Tóth Sz. – Pécsi K., Czerula, Szarka I. (Csoba D.), Lengyel L., Tóth T. (Kovács Á.), Kléninger (Tóth B.), Bíró Zs., Pálvölgyi, Kerekes (Kósa B.), Erdei Z. Edző: Lőrincz Sándor.

Két egyforma képességű csapat közül a szerencsésebb nyert.

Gól: Hensperger A., illetve Lengyel L., Pálvölgyi. Ifi: 0–4. (Tudósító: Goneth Béla)

Veigli Géza: – Az első félidő a vendégeké, a második a miénk volt. A különbség mindössze annyi volt, hogy ők berúgták helyzeteiket, amíg mi nem tudtunk élni kínálkozó lehetőségeinkkel.
Lőrincz Sándor: – Gratulálok a fiúk teljesítményéhez! Rendkívül nehéz időszakon vagyunk túl, ennek következében csapatunk igazi csapattá kovácsolódott. köszönöm minden játékosaim hozzáállásást. Cél teljesítve, kihívásokra várunk.

Mándok–Nagyhalász 0–1 (0–0)
Mándok, 200 néző, v.: Karakó.

Mándok: Bandor – Árva B., Ignéczi, Szeles (Angyal), Cap, Orosz Cs., Matyi, Balázsi, Dancs A., Kalu (Liptai T.), Ács G. (Sajtos) Edző: Szilágyi Bertalan.
Nagyhalász: Szobonya G. – Balogh N., Kelemen R., Szobonya P., Oláh A., Földi, Csombók Z. (Kovács Z.), Kóder, Nagy G., Bagoly Z., Illak Á. Edző: Németh Károly.

Gyenge színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett egy bombagóllal nyertek a vendégek.

Gól: Nagy G. Ifi: 6–5. (Tudósító: Tóth Zoltán)

Szilágyi Bertalan: – Egyenlő erők küzdelmében egy jól eltalált távoli lövéssel elvitték a három pontot a vendégek.
Németh Károly: – Összjátékunk helyenként akadozott, de hatalmas küzdeniakarásunk győzelmet eredményezett.

Gyulaháza–Tiszabecs 4–3 (1–2)
Gyulaháza, 150 néző, v.: Czene.

Gyulaháza: Tóth Z. – Molnár G., Kapin M., Tóth G., Dávid G., Bombera (Haga S.), Deák Z., Gáti S., Takács B., Éles I., Deák B. (Petró). Edző: Bardi Attila.
Tiszabecs: Gergely I. – Nagy P., Radács, Moss, Rapos, Vakarcs (Zámbó), Varga Z., Riskó (Máté G.), Bornemisza, Fedor A., Marinas. Edző: Szécsi Zoltán.

A hazai csapat gyenge kezdését jól használta ki az ellenfél. A szünet után a nagy akarással játszó Gyulaháza megérdemelten fordított.

Gól: Éles I. 2, Gáti S., Molnár G. illetve Marinas 2, Varga Z. Ifi: 5–1. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – Az elmúlt hetekben jól játszottunk, de eredménytelenül, ezúttal most talán kevésbé jól, de így sem érdemtelenül jutottunk a három ponthoz.
Szécsi Zoltán: – Nem tudom eldönteni a jobb csapat a lelkesebb vagy a szerencsésebb...