2016.12.21. 14:08

Nemzetközi teremfoci Sárospatakon

Sárospatak - Az Árpád Vezér Gimnázium Sportcsarnokában december 16–17–18-án rendezték meg a Blero 55 Kupa – Sárospataki Felnőtt Nemzetközi Teremlabdarúgó Tornát.

Fontos kitétel volt, hogy NB-s labdarúgó (felnőtt bajnokságban) a találkozókon nem játszhatott. A díjazás között az is szerepelt, hogy az első két helyen végző csapat automatikusan kvalifikálja magát a december 26–27–28-án megrendezendő Opel Di-Fer Kupára, ahol az összdíjazás 1 millió forint lesz. Az eseményt színesítette a Sárospataki Utánpótlásnevelő Sportiskola felnőtt női labdarúgóinak bemutató mérkőzése, valamint – a már megszokott – döntő előtti „fénytechnikás” bevonulás.

24 csapat közül, a döntőbe a Tom Tailor-Levi Sport, valamint a torna meglepetéscsapata, a Junior Team jutott be – győzött végül az előbbi.

A szervezők különdíjakról is gondoskodtak: a gólkirályi címet Bodnár Márk (SZ&SZ) szerezte meg, míg a legjobb kapus Mata Sándor (Tom Tailor-Levi Sport), a legjobb mezőnyjátékos pedig Váradi Gábor (Tom Tailor-Levi Sport) lett. Sárospatak Város vándordíját pedig Botos Zsolt (Junior Team) és Mihalkó Márk (Junior Team) kapta meg.