2016.10.22. 10:47

Asztalitenisz Eb - Portugál, román aranyérem vegyes párosban, Ovtcharov kiesett

Budapest - Portugál és román sikert hozott az első döntő a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon: a vegyes párosok versenyét a Monteiro házaspár, a portugál Joao Monteiro és a román Daniela Dodean Monteiro nyerte, amely a péntek esti, drámai fináléban öt szettben bizonyult jobbnak a Mattias Karlsson, Matilda Ekholm svéd duónál.

Az első játszmát simán nyerték a skandinávok, a másodikban viszont a rivális vezetett több ponttal, az egyenlítés helyett azonban jött a fordítás, s máris 2-0-ra elhúztak a svédek. Ezután fordulat következett, Monteiróék kezdtek el irányítani, s előbb szépítettek, majd kiharcolták a döntő játszmát is. Ez fordulatos csatát hozott, mindkét kettősnek volt meccslabdája, végül a portugál, román házaspár értékesítette a harmadik lehetőségét, így övék lett az arany.

A vegyes páros az egyetlen versenyszám az Eb-n, amelyben négy helyett három nyert szettig tartott a küzdelem.

Közben pénteken este megszületett a torna eddigi legnagyobb meglepetése: a férfi egyes első kiemeltje, a címvédő német Dimitrij Ovtcharov már a második fordulóban, a legjobb 32 között befejezte a szereplését, mivel 2-1-es vezetésről 4-2-re kikapott a lengyel Jakub Dyjastól. Ovtcharov a hatodik, Dyjas pedig a 45. a világranglistán.

A vasárnapig tartó egyéni kontinensviadalon 44 ország 254 játékosa, köztük 12 magyar versenyzett, illetve versenyez.

A szombati napon a negyeddöntőben érdekelt Madarász Dóra, Pergel Szandra duónak (10 óra) és Póta Georginának szoríthatnak a magyarok, utóbbi 12.45-től lép asztalhoz az egyes nyolcaddöntőjében.

Eredmények:

vegyes páros, döntő:

Joao Monteiro, Daniela Dodean Monteiro (portugál, román)-Mattias Karlsson, Matilda Ekholm (svéd) 3-2 (-5, -10, 5, 6, 12)

korábban:

elődöntő:

Karlsson, Ekholm-Aleksandar Karakasevic, Ruta Paskauskiene (szerb, litván) 3-1 (9, -8, 12, 9)

Monteiro, Dodean Monteiro-Ovidiu Ionescu, Bernadette Szőcs (román) 3-0 (9, 6, 8)

A vesztesek bronzérmesek.

korábban:

női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Póta Georgina-Irina Ciobanu (román) 4-0 (9, 8, 6, 5)

Dodean Monteiro (román)-Lovas Petra 4-2 (-9, 9, 3, -4, 5, 6)

Li Jie (holland)-Pergel Szandra 4-1 (6, 5, 3, -7, 3)

női páros, nyolcaddöntő:

Madarász Dóra, Pergel-Camelia Iacob, Szőcs (román) 4-2 (4, 4, -11, 9, -10, 1)

Barbora Balazova, Hana Matelova (szlovák, cseh)-Póta, Ekholm 4-2 (-7, 5, 11, 6, -6, 7)

férfi páros, nyolcaddöntő:

Stefan Fegerl, Monteiro (osztrák, portugál)-Szudi Ádám, Lakatos Tamás 4-2 (10, -12, 7, 8, -9, 10)