2016.07.09. 13:49

Budapesti tenisztorna - Kosztova nyerte a döntőt

Budapest - A bolgár Elica Kosztova nyerte a 100 ezer dollár (28,5 millió forint) összdíjazású budapesti női tenisztorna szombati döntőjét.

A soroksári Europe Tennis Centerben rendezett torna fináléjában a világranglista 183. helyén álló Kosztova egy sima és egy szoros játszmában győzte le honfitársát, a WTA-rangsorban 240. Viktorija Tomovát.

A 26 éves teniszezőnek eddigi pályafutása során ez az ötödik - egyben legrangosabb - tornagyőzelme.

A magyar indulók közül Stollár Fanni az elődöntőben, az olimpiai kvótás Jani Réka-Luca, valamint Bukta Ágnes és Gálfi Dalma az első fordulóban búcsúzott, ahogy a verseny első, második és harmadik kiemeltje is.