2016.06.27. 16:11

Nem talált legyőzőre a borsodi autóversenyző

Miskolc - Kiss Pál Tamást a nyirádi pályán senki sem tudta megszorítani.

Ötödik fordulójához érkezett a hétfordulós hazai rallycross-bajnokság a hét végén: a pilóták ezúttal a nyirádi pályán mérték össze erejüket. A viadalon rajthoz állt Kiss Pál Tamás is, a miskolci pilóta ezen vetélkedésig mindössze három pontot veszített. A nyirádi katlan különlegessége, hogy az 1220 méter hosszú pályának mindössze 52%-a aszfalt, 48% murva.

A látványt fokozza a 24,5 méteres szintkülönbség is, valamint az, hogy nemcsak a magyar versenyzők voltak jelen, hanem a környező országok pilótái is neveztek. Kiss Pál Tamás jól kezdett szombaton, bár az autó beállítása nem volt tökéletes. A borsodi autós az előfutamokban kiválóan teljesített, és mindezen formája kitartott az elődöntőben is. A fináléban sem volt ellenfele Kiss Pál Tamásnak, aki az első helyen érkezett be a célba, megelőzve Wieszt Jankót, illetve Kárai Tamást.