2016.04.19. 20:06

Női kosárlabda NB I - Soproni előny a döntőben

Sopron - A címvédő Sopron nyerte kedden a női kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzését a vendég Győr ellen.

Eredmény:

döntő, 1. mérkőzés:

Uniqa Sopron-CMB Cargo UNI Győr 77-47 (24-12, 18-7, 15-14, 20-14)

Legjobb dobók: Peters 19, Lelas 10, Ciglar 8, illetve Goree 13, Laklóth 8

A címvédő Sopron már egy hete bebiztosította 2005 óta a 11. döntőjét a PINKK-Pécsi 424 2-0-s legyőzésével. Az elődöntő másik ágán a tavaly bronzérmes Győr 2-1-re verte a legutóbb finalista DVTK-t. A kilencszeres bajnok soproniak - akik 16/2-es győzelmi mérleggel nyerték az alapszakaszt - korábban a negyeddöntőben sem vesztettek meccset a ZTE ellen, a 13/5-tel záró Rába-partiak viszont csak 2-1-gyel búcsúztatták a nyolc között a Ceglédet.

A döntő első meccsén a házigazdák hamar öt ponttal elhúztak (13-8), majd főként az amerikai Deveraux Petersnek köszönhetően a nyitónegyed végén már 24-12 állt az eredményjelzőn. A 2012 után második bajnoki címükért küzdő vendégek nem sokkal később már 17 pontos hátrányba kerültek, mivel támadásaik esetlegesek voltak, és jóval több labdát adtak el riválisuknál. A 19. percben - egy 14-0-s hazai sorozat után - kialakult a 20 pontos különbség, a nagyszünetben pedig már 42-19 volt az állás.

Az első félidő statisztikájából kitűnt, hogy a győriek 5 triplakísérletéből egy sem volt sikeres, cserejátékosaik pedig mindössze 2 pontot hoztak össze a soproni 15-tel szemben.

Térfélcsere után 4 hazai pontra 9 érkezett, ekkor húsz ponton belülre került a Győr, ám Peters 19. pontjával már ismét "lőtávolon kívül" volt Völgyi Péter együttese. Az 57-33-ról induló zárószakaszban már mindkét edző pihentette legjobbjait, Sterbenz László tanítványai így is a vártnál simábban hozták a bajnoki döntő nyitányát.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc pénteken folytatódik Győrben.