2016.04.21. 14:18

DVTK vs. Bp. Honvéd - Elsőre még összejött az egyenlítés, aztán már nem

Miskolc - Szerdán hazai pályán a Budapest Honvéd ellen játszott a Diósgyőri VTK a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

A stadionhoz közeli vendéglátóegységekben már nemcsak az volt a téma a meccs előtt, hogy mennyire győz a DVTK a budapestiek ellen, hanem az is, hogy (a drukkerek szerint) kik lesznek és kik nem lesznek a keret tagjai a következő szezonban. Azt már egy nappal korábban megírtuk, hogy a téli szünetben érkezett Egervári Sándor minden bizonnyal marad a kispadon (legalábbis egyértelműen erre utal az a tény, hogy Benczés Miklós sport­igazgatóval együtt tervezik a 2016/2017-es évadot), de nem hivatalos hírek szerint a már Miskolcon megfordult Futács Márkó is visszatérhet, merthogy nem folytatja török klubjánál (igaz, ő sérülésből lábadozik). Jól értesültek úgy tudják, hogy két diósgyőri középpályás azért nem írta még alá a szerződését, a hosszabbítást, mert máshonnan, a Dunántúlról is keresik őket, és csak akkor adnak választ, ha kiderül, hogy ez a csapat indulhat-e esetleg az Európa Ligában.

Koman megsérült

A házigazdák kezdő tizenegye két helyen kényszerűen módosult az előző hétvégihez képest, ugyanis Tamás M.-et kiállították a Vasas otthonában, míg a csapatkapitány Elek ugyanitt megsérült (a csk-szalagot ezen összecsapásra Koman kapta). Előbbit Kovács G. volt hivatott pótolni belső védő szerepkörben, míg utóbbi helyét Novothny foglalta el, igaz, ő nem a középpályára került, hanem előre, a támadószekcióba. A bajnokság lebonyolításának sajátossága miatt az a helyzet állt elő, hogy a felek, ebben a felállásban és helyszínen két hónappal korábban, február 20-án már megmérkőztek egymással, akkor 2-1-es végeredmény született úgy, hogy Bacsa duplázott a Diósgyőr részéről, Kamber pedig szépített, amivel igencsak izgalmassá tette a végjátékot. Saját pályáján tavasszal a DVTK minden lehetséges pontot begyűjtött (4 meccsből 4 győzelem), és mindenképpen folytatni akarta ezt a sorozatot, csakhogy a védekezése már korán kihagyott és Rados sem tudott mozdulni Holender közeli fejesére. A Honvéd, ha kell, keményen védekezik és jól kontrázik, ezt már számos esetben bemutatta, így igencsak fel lett adva a lecke Bognáréknak. Ráadásul már a 13. percben megsérült Koman, Egervári Sándor Nikházit küldte be helyette, aki így a csapatkapitányi feladatot is átvette. Legtöbbször Egerszegi, Nikházi és Barczi lépett hátra a labdáért, Bacsa pedig váltogatta a helyét, a 19. percben ennek ellenére megint a kispestiek jártak közel a gólhoz, miután Holender kísérlete után Rados tolta a játékszert a kapufára. A DVTK-nál volt többet a labda, de ez kevésbé érdekelte a honvédosokat, láthatóan felkészülten várták az előreíveléseket, valamint a diósgyőri szélsők felfutásait.

A házigazda csak ritkán tudott nyomást gyakorolni a Rossi-alakulatra, de amikor mégis, az sem volt olyan mérvű, hogy az lehetetlen feladat elé állította volna Bobálékat. Rossz hazai megoldásokon hüledezett a közönség, jogosan, mert korábbi önmagát meg sem közelítette a DVTK csapata. A 38. percben Nikházi lőtt egyet messziről, és Kovács G. is ígéretesen indult meg, csak amikor Bacsát játszotta meg, a szélső lesen állt. A Honvéd óvta az előnyt, Rossi mester még egy 11-est is reklamált, majd egy lehetőséget – gyakorlatilag az elsőt – meglovagolta Novothny, és pontosan kilőtte a jobb alsó sarkot. Soha jobbkor nem eshetett volna ez a gól, amely a támadó 8. találata volt ebben az idényben.

Élvezetesebb lett

A második félidőre csatárt váltott mind a két szakvezető, a házigazdánál másodszor jött be tavasszal csereként Grumic, aki előzőleg csak Békéscsabán játszott 30 percet. A szünetben az eredményjelző „beadta az unalmast”, elsötétült (tíz perc ment el a második játékrészből, mire megjavították), Novothny közben szorongatott szituációban szépen lőtt. Élvezetesebb lett a mérkőzés és pörgősebb, volt, hogy a DVTK veszélyeztetett, majd fél perccel később a Honvéd előtt csillant fel a sansz, csakhogy Vasiljevic lesről indult a Diósgyőr kapuja felé. Kevéssel ezután a meccsen másodszor is előnybe kerültek a kispestiek, a hazai védelem ezúttal Youlát és Kambert sem tudta úgy akadályozni, hogy ne legyen a vége kapott gól. Baráthék úgy érezték, ebben a meccsben akár még több is benne lehet az ő szempontjukból, mindezt jelezte, hogy diósgyőri akciókezdeményezésnél sem a saját 16-osuk előtt védekeztek, hanem sokkal feljebb, ezen kívül ők gyűjtötték be a labdákat a középpályán.

A Diósgyőrben kevés volt az energia, továbbá az elképzelés arra, hogy miként is kellene egyenlíteni, bár Lipták lábában benne volt a második gól, továbbá két véleményes bírói döntés is született a hosszabbításban (a szenvedő Youla, illetve Barczi volt). A piros-fehérek így elveszítették tavaszi hazai veretlenségüket és visszacsúsztak a 9. helyre a táblázaton.

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd

1-2 (1-1)

Diósgyőr, 3340 néző. V.: Iványi (Buzás, Szpisják).

Diósgyőri VTK: Rados (5) – Okuka (5), Lipták (4), Kovács G. (4), Nemes (4) – Egerszegi (5) – Barczi (5), Koman (0), Bognár (5), Bacsa (5) – Novothny (6). Vezetőedző: Egervári Sándor.

Budapest Honvéd: Horváth A. (0) – Ikenne-King (6), Lovric (6), Bobál (6), Baráth (5) – Hidi (6) - Nagy G. (6), Vernes (5), Kamber (6), Holender (5) – Vasiljevic (5). Vezetőedző: Marco Rossi.

Csere: Koman helyett Nikházi (5) a 15., Vernes helyett Youla (6) a 46., Bognár helyett Grumic (5) a 46., Kamber helyett Gazdag (5) a 67., Vasiljevic helyett Constantinescu (-) a 85. percben.

Sárga lap: Kovács G. az 53., Barczi a 60., Holender a 76., Grumic a 84. percben.

Gólszerző: Holender (0-1) a 7., Novothny (1-1) a 45+1., Kamber (1-2) az 59. percben.

Egervári Sándor: – Tompább volt ma a csapat a megszokottnál, ennek vannak magyarázható és kevésbé magyarázható részei. A Vasas ellen tíz emberrel jól játszottunk, győztünk és ma a frissesség hiányzott azokból, akik akkor húzták a csapatot. Az álmoskönyv szerint sem jelent jót az, ha a tengelyből három ember hiányzik, most nem volt Tamás M. és Elek, és korán kiesett Koman is. Ellenfelünk ma kiválóan, nagyon okosan játszott, és megérdemelten vitte el a három pontot, amit mi nagyon sajnálunk. Ebben az összesűrített bajnokságban belekerülhet ilyen periódusba egy csapat, ez most rajtunk jött ki.

Marco Rossi: – Amióta a Honvéd edzője vagyok, ez volt az első olyan bajnoki mérkőzés, amikor jól játszottunk és győzni is tudtunk. Megérdemelt a sikerünk, a meccs vége felé akár még több gólt is rúghattunk volna. Különösen a játékosok miatt örülök a mai sikernek, mert egész évben keményen dolgoztak, és nem lett volna jó, ha a bajnokság végén meccseket veszítünk és így zárjuk le az évadot. Ez a győzelem azért is édes, mert most ültem 100. alkalommal a kispadon NB I-es találkozón, a srácok felköszöntöttek, a megvendégelésük elég drága lesz a számomra.

7. perc: Nagy G. adott be jobbról és az ötös környékén érkező Holender a kapu bal oldalába fejelte a labdát, 0-1.

45+1. perc: Bognár játszott Novothnyhoz, aki estében 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurított, 1-1.

59. perc: Youla volt nagyon agilis, elhúzott a jobb oldalon, Kamberhez játszott, aki igazított a labdán, és 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2.

Labdarúgás: NB I, 31. forduló

• Békéscsaba 1912 Előre – Vasas 1-1 (0-0)

• G.: Vaskó (74.), ill. Laczkó (öngól, 50.).

• Szombathelyi Haladás – Debreceni VSC-TEVA 2-2 (1-0)

• G.: Gaál (28.), Halmosi (58.), ill. Jovanovic (51.), Takács T. (67.).

• MTK Budapest – Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

• G.: Zsótér (32.).

• Újpest FC – Paksi FC 1-1 (0-1)