2016.04.22. 14:48

Aluinvent-DVTK U23: a Vadmacskák következnek

Miskolc - A női kosárlabda NB I/B-ben szereplő Aluinvent-DVTK U23 csapata a rájátszásban, a 9–16. helyért zajló csatározás első körét, a kuparendszerű párharcot sikerrel vette a Szombathelyi Egyetem ellen, és kettős győzelmük eredményeként a következő körben a Kanizsai Vadmacskák SE ellen játszanak.

Ugyanis utóbbi gárda is sikerrel vette az első akadályt, az NKE KTK-DSE ellen ők is kétszer nyertek (idegenben 61-55-re, otthon 49-40-re), így a Diósgyőrrel a 9–12. helyért meccselhetnek. A két együttes az újabb körben is kuparendszerben méri össze erejét, és mivel az alapszakaszban, csoportjában, a Keletiben az Aluinvent-DVTK U23 rosszabb helyen végzett, 6. lett, szemben a Nyugati csoport 5. helyén zárt kanizsaiakkal, így a két csapat az első meccset Miskolcon játssza. Ennek a találkozónak és a visszavágónak is megvan már az időpontja, a hazai bajnokiját ezen a héten vasárnap 15.30-tól a miskolci városi sportcsarnokban rendezi meg a diósgyőri együttes, a visszavágóra pedig a jövő héten vasárnap, május 1-jén 14.00-tól kerül sor a nyugat-magyarországi városban. Amelyik csapat ebben a párharcban jobbnak bizonyul, az a rájátszás utolsó körében a 9. helyért csap majd össze, szintén kuparendszerben a Kecskeméti KC – Szeged KE győztesével, aki pedig veszít, az ennek az utóbbi párharcnak a vesztese ellen zárja az évadot, a 11. helyért lejátszandó két mérkőzésen (a május 7-i és 14-i hétvégén).