2016.02.01. 22:15

DVTK Jegesmedvék: Remekül kezdődött a meccs, de nyögvenyelősen ért véget

Miskolc - Nehezen nyerte hétfő esti Mol-ligás meccsét a DVTK Jegesmedvék csapata.

A találkozó előtt ,,mutatták" be Bradley Smith-t, akit Leppanen sérülése miatt délben villámigazolással Dunaújvárosból szereztek a Macik. A védőért Szilágyi Levente marketing menedzser szaladt el és fél ötre esett be vele a jégcsarnokba.

– A 27 esztendős kanadai játékos a küzdelemsorozat végéig lesz nálunk – közölte a hokistából lett vezető. – Az Acélbikák volt tagja január 17-én még ellenünk szerepelt, s akkor aligha gondolta, hogy hamarosan nálunk köt ki.

Leppanenre egyébként, aki a MAC Budapest elleni hazai meccsen sérült meg, kedden vállműtét vár Miskolcon és ebben a szezonban már nem léphet jégre.

Dudas: végleges

Mindössze 61 másodperc kellett a piros-feketék vezető góljához: a Peksáról kiperdült korongot Cseter közelről segítette a gólvonal mögé (1-0). Ezt követően alig több, mint fél perc múlva már Sagertet is ünnepelték társai (2-0), majd ritkán látható jelenet történt a túlsó kapunál, ahol egy gyenge gurítás a gólvonaltól három centiméterre állt meg. Adorján először semmit nem látott, aztán eszmélt és ráfeküdt a korongra. Az 5. perc elején Dudas két kézzel a palánkra lökte az útjába került Bors Hubát, ezért – túl szigorúan – öt perc, plusz végleges fegyelmit kapott. Öt a négy ellen háromszáz másodpercig cicázhattak, Moldován révén azonban csak egy találatra voltak képesek (2-1). Kissé ellaposodott a mérkőzés, sok volt a pontatlan átadás. A 16. percben Booras abszolút ziccerben a háló helyett Peksát szúrta ki magának. A 18. percben emberelőnyben addig kevertek a Macik, sakk-matt helyzetet dolgoztak ki: ennek végén Dansereau az üres ketrecbe helyezett (3-1), majd Dyadyushko váltotta gólra a hazaiak által eladott korongot (3-2).

Háttal állva

A 26. percben Sagert a gólba tartó korongot a levegőben hatástalanította és ez mindenkinek nagyon tetszett. Pillanatokkal később fórba kerültek a Jegesmedvék, akik nagyon gyorsan értékesítették előnyüket. A Peksáról előre pattant játékszert Booras kaparintotta meg, aztán a kapunak háttal állva, visszakézből, fonákkal úgy lőtt a bal alsó sarokba, hogy csupán érzékből cselekedett, mert semmit nem látott (4-2). A 30. percben másfél percre kettős emberhátrányba kerültek a hazaiak, akik nem is tudták kibekkelni ezt az időt, Dyadyushko szépített (valójában Gőzről pattant a kapuba a korong, 4-3), utána pedig ismét sokáig csak három miskolci mezőnyjátékos bekkelt öt csíkszeredaival szemben, az egyenlítést viszont sikerült megúszni. A 36. percben Fekti balról, 6 méterről nézte ki magának a bal alsó sarkot és nem hibázott (5-3). Izgalmakkal teltek az utolsó percek, közben újabb gólok lógtak a levegőben.

Kapuscsere a hajrában

A záróharmadot csaknem két perces, kettős hazai előny vezette be, érdemi gólhelyzet mégsem adódott. A hajrára iparos üzemmódra kapcsolt a két társaság, de inkább csépelés folyt a jégen, mint színvonalas előadás. Az 52. percben végleg pont került a pontok sorsára: Booras a középről, a kékvonal közeléből a lábak között vette be Peksa ketrecét (6-3), ez felbőszítette a vendégek mesterét, aki kapuscserét határozott el, Ruczujt küldte be a hajrára. A különbség végül kevesebb lett attól, amit a publikum remélt, vagy elvárt, de ez nem számít, a lényeg a győzelem és a vele járó 3 pont volt.

DVTK Jegesmedvék – SC Csíkszereda

6-3 (3-2, 2-1, 1-0)

Miskolc, 960 néző. V.: Gangel, Druga, Kosmos, Soós.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Sagert 1 (1), Dudas (1), Galanisz, Miskolczi (2), Booras 2 (1) – Gőz, Clarke, Dansereau 1 (2), Tóth A. (1), Cseter 1 (1) – Smith, Vojtkó, Fekti 1, Pavuk, Láda B. – Popovics, Ritó. Vezetőedző: Jason Morgan.

SC Csíkszereda: Peksa – Ozols, Bors Huba, Tambijevs, Berlev, Dyadyushko 2 – Kuzman, Salló, Alekseev, Bíró T., Moldován 1 – Bednár, Papp Sz., Péter R., Antal Zs., Farkas T. – Orbán, Sofron Á., Geréb, Okos, Rokaly, Ruczuj (kapus). Vezetőedző: Artur Otiabrev.

Kiállítások: 17 perc, plusz végleges fegyelmi (Dudas), ill. 10 perc.

Jason Morgan: – A találkozó oda-vissza ment. A momentumok váltakoztak, a második harmadban sokáig voltunk kettős emberhátrányban, de megtaláltuk a módját, hogy nyerjünk. Ez mindkét csapat számára fontos mérkőzés volt a rájátszás szempontjából. Nem volt könnyű győzelem.

Artur Otiabrev: – Nagy elvárásokkal jöttünk erre a mérkőzésre. Az első két percben kaptunk két sajnálatos gólt, utána képesek voltunk visszajönni a meccsbe. A második harmadban jó esélyünk volt az egyenlítésre, az előnyök következtében. Nagyon jó karaktert mutatott a csapatom, büszke vagyok a fiúkra.