2016.02.04. 14:43

DVTK Jegesmedvék: Dudas 6 meccses eltiltást kapott

Miskolc - Csütörtökön utolsó előtti alapszakaszbeli meccsét játssza a DVTK Jegesmedvék Mol ligás hokigárdája.

Az Észak-Magyarország Év sportolója szavazáson a lapunk által felkért szakmai zsűri voksai alapján a tavalyi esztendő legjobb csapatának választott népkerti együttes legutóbb hétfőn lépett jégre, méghozzá hazai környezetben: az eredmény az elvártak szerint alakult, hiszen Gőzék 6-3-ra verték az SC Csíkszeredát, ugyanakkor történt egy olyan momentum a meccs során, amely a Macikat elég hátrányosan érinti a folytatást illetően.

Jelesül, a házigazdák bekkje, Dudas Jesse a találkozó 5. percében hátulról a palánkra lökte ellenfelét, Bors Hubát, amely miatt a játékvezetők 5+20 perces büntetést mértek a miskolci hátvédre. A Mol Liga fegyelmi bizottsága megvizsgálta az esetet, és úgy látta, hogy „a játékos megmozdulása nem a korong megszerzésére irányult, ellenfelét hátulról találta el. Az ütközést elszenvedő játékos nem készülhetett fel az ütközésre, a lökéstől egyensúlyát elvesztve a palánknak csapódott. A vétlen játékos sérülést szenvedett”, ezért a fegyelmi bizottság 5 mérkőzésre eltiltotta a tengerentúli hokist.

Igen ám, csakhogy Dudasnak a szezon eddigi részében már volt végleges fegyelmi büntetése, és a második után automatikusan ki kell hagyni a következő összecsapást, így a Jegesmedvék korongozója csapatának elkövetkezendő 6 Mol Liga-felvonását csupán kívülről szemlélheti. Ez azt jelenti, hogy az 52-es mezt viselő hátvéd legkorábban az elődöntő 5. mérkőzésén léphet jégre (azért a feltételes mód, mert az elődöntő az egyik fél négy sikeréig tart majd).

Siker és a pályaelőny

A piros-feketéknek még két meccsük van hátra az alapszakaszból: az egyik a csütörtökön 19 órakor, a pesterzsébeti csarnokban kezdődő Ferencváros elleni összecsapás lesz. A Jegesmedvék szakvezetője, Jason Morgan az alábbiakat mondta el a fővárosi találka előtt.

– A mostani mérkőzés nagyon fontos számunkra. Egy pontra van szükségünk ahhoz, hogy bebiztosítsuk elsőségünket a tabellán, valamint, hogy megszerezzük a rájátszásra a hazai pálya előnyét. A Ferencváros elleni meccsre ugyanúgy készültünk, mint a többire, nem csináltunk semmi különlegeset. A cél a győzelem megszerezése, annak örülök, hogy egy-két játékos visszatér előre. Sajnos Dudas eltiltás miatt nem játszhat, ezért egy nagyon jól időzített igazolásnak tartom Smith megszerzését. Nem lesz könnyű a budapestiekkel szembeni csata, akik egyébként már megszerezték az utolsó play-offot érő pozíciót.

Folytatás, Magyar Kupa

A címvédő Macik ötpontos előnnyel vezetnek a második MAC Budapest előtt, amelynek még ugyancsak két összecsapása van hátra az első körből, vagyis kedvező eredmény esetén – miként Jason Morgan is említette – Hajósék már csütörtök este alapszakasz-győztesek lehetnek. Az azonban jó ideje eldőlt, hogy mindkét együttes elődöntős, és a várja a negyeddöntőből érkező ellenfelet. A jövő heti budapesti olimpiai selejtezőtorna miatt (amelyen a magyar válogatott a litvánokkal, az észtekkel és a lengyelekkel csap össze) az egyik fél két győzelméig tartó negyeddöntőket február 17. és 21. között rendezik meg, ezeken Fehérvár AV19 (3.) – Ferencvárosi TC (6.) és Újpesti – Debreceni HK (a helyezések egyelőre nem dőltek el, de a 4. és az 5. találkozik) csatákra kerül sor. Az elődöntő első játéknapja február 24., a DVTK Jegesmedvék ellenfele a gyengébbik továbbjutó lesz. Pontosabb részletek a február 12-én esedékes ligaülés után kerülhetnek nyilvánosságra, így az is, hogy hol rendezhetik meg március 26–27-én a 2016-os Magyar Kupa-döntőt (a pályázatokat február 10-ig lehet benyújtani). Jelen állás szerint az MK négyes fináléjának résztvevője lesz a házigazda, a Mol Liga 1–2. helyezettje, valamint a selejtező győztese.