2016.01.25. 19:51

ÓAM-Ózdi KC: bronzérem és két különdíj

Ózd - Az előkelő harmadik helyen végzett az ÓAM-Ózdi KC férfi kézilabda-csapata a felkészülési Dobó Kupán.

A kétnapos egri eseményen a piros-kékek összesen négy mérkőzést játszottak, amelyből hármat megnyertek, csupán az NB I-es Egertől szenvedtek vereséget. Két csoportban összesen nyolc csapat mérte össze az erejét a mögöttünk hagyott hétvégén, a lebonyolítás szerint minden találkozó 2 x 25 perces volt. Az ÓAM-Ózdi KC először két góllal legyőzte az NB I/B-s bajnokság nyugati csoportjában jelenleg hatodik helyen álló Vecsést, majd kilenc találattal alulmaradt az NB I-es bennmaradásért harcoló Egerrel szemben. Másnap a bajnokságban is csoporttárs Füzesabonyt nagyon magabiztosan győzte le Szakál György csapata, így a délutáni helyosztók során a kisdöntőben következhetett a Balassagyarmat elleni mérkőzés. A nógrádiak ellen hat góllal bizonyult jobbnak az ózdi csapat, amivel az Eger és a Magyar Junior Válogatott mögött megszerezte a harmadik helyezést a Dobó Kupán. A bronzérem mellett két különdíj is Ózdra került, hiszen a legjobb kapusnak Tóth Koppányt választották, míg a gólkirályi címet Sándor Roland szerezte meg, aki a négy összecsapáson összesen 24 találatot szerzett.

Az ÓAM-Ózdi KC eredményei:

Csoportmérkőzések:

ÓAM-Ózdi KC – ÉL-TEAM Vecsés 20-18 (12-7)

Az ÓAM-Ózdi KC gólszerzői: Sándor R. (6), Cupkovic (6), Fekete L. (4), Barta D. (2), Scitovszky T. (1), Nyeste B. (1). A Vecsés legjobb gólszerzői: Csontos M. (6), Győrfi (4), Farkas T. (4).

SBS Eger Eszterházy SZSE – ÓAM-Ózdi KC 30-21 (15-11)

Az ÓAM-Ózdi KC gólszerzői: Nyeste B. (5), Sándor R. (3), Fekete L. (3), Cupkovic (3), Kóródi K. (2), Csépányi G. (2), Scitovszky T. (1), Frey T. (1), Nagy P. (1). Az Eger legjobb gólszerzői: Dobó Zs. (6), Szabó P. (6).

ÓAM-Ózdi KC – Füzesabonyi SC 34-21 (17-13)

Az ÓAM-Ózdi KC gólszerzői: Sándor R. (8), Fekete L. (5), Nyeste B. (4), Cupkovic (4), Frey T. (3), Szilágyi D. (2), Menyhárt M. (2), Barta D. (2), Csépányi G. (2), Horváth Sz. (2), A Füzesabony legjobb gólszerzői: Maguska M. (7), Tamás Á. (6).

A 3-4. helyért:

ÓAM-Ózdi KC – Balassagyarmati Kábel SE 25-19 (13-12)

Az ÓAM-Ózdi KC gólszerzői: Sándor R. (7), Nyeste B. (5), Cupkovic (4), Fekete L. (4), Horváth Sz. (2), Menyhárt M. (2), Dukic (1). A Balassagyarmat legjobb gólszerzői: Vízler M. (6), Székely (3).

A torna legjobb kapusának Tóth Koppányt (ÓAM-Ózdi KC), legjobb mezőnyjátékosának pedig Juhász Ádámot (Magyar Junior Válogatott) választották. A gólkirályi címet Sándor Roland (ÓAM-Ózdi KC) szerezte meg, 24 találattal.