2016.01.26. 08:36

A Macik nem szórták meg, csak simán verték az utolsót

Miskolc - A Mol Liga-alapszakasz 44. meccsét játszották hétfőn hazai környezetben a Jegesmedvék.

A román korosztályos válogatottnál letudta feladatát, így visszatért és elfoglalta helyét a miskolci kapuban Adorján, viszont két társa, Tóth A. és Ritó hiányzott a házigazdák keretéből, ugyanakkor a legfrissebb igazolás, Clarke először korcsolyázhatott ki hazai jégen a közönség elé.

Tesztelte a portást

Egy perc után Miskolczi mozgatta meg Tőkét, a csatát a brassói hálóőr nyerte. Dudas is tesztelte a sárga-kékek portását, de ő is úgy járt, mint társa. A 4. perc közepén azonban szólhatott a gólt jelző hang, ugyanis Galanisz beküldte a játékszert a látogatók ketrecébe. Lövésszámban abszolút jobb volt a címvédő, a vendégegyüttes többször is csak üldözte a DVTK embereit, illetve ezzel együtt a pakkot. Ennek lett az is az eredménye a 9. percben, hogy Láda–Hajós összjáték után a csapatkapitány közelről alakította az állást, 2-0-ra. Az történt a jégen, amit a Macik gondoltak, ők szabták a meccs menetét, amibe nem nagyon tudtak beleszólni Imecsék. Az, hogy nem nőtt a különbség, egyrészt Tőkén múlt, másrészt azon, hogy a népkerti csatárok nem voltak elég pontosak, de ez most belefért. Leppanen kiállítása miatt az összecsapás első előnyös lehetősége a Brassó előtt adódott, de mindössze két lövésecskére futotta tőlük.

A második harmadban, a 22. percben kirepült a játékszer a lelátóra, de senkinek sem lett semmi baja, aztán Clarke szlalomozott a brassóiak között. A 26. percben Sprencz, egy ellenféllel való találkozás után a jégen maradt, ápolni azonban nem kellett, rövid idő alatt rendbe jött. Az öt nap alatt negyedik találkozójukat vívó erdélyiek küzdöttek ugyan, de azért nem volt „gyilkos” a tempó, nem voltak szikrázó, egy-egy elleni csaták, nyugodt mederben folyt a mérkőzés. Cseter azért összeszedett egy kétperces büntetést gáncsolásért, a brassóiak felálltak a hazai harmadban, Molnár kapta a korongot és a kapu bal oldalába lőtt (2-1). A korábban hiányolt keménységet Somogyi és Pisarenko mutatta be, „büntiért” cserébe, majd Virág szólóját védte Adorján a 31. percben. Galanisz előtt is adódott egy ilyen helyzet, abból sem született találat. Pisarenko bottal akasztott, alkalom nyílt a Maciknak a harmadik gól megszerzésére, ám Tőke ezt meghiúsította. A piros-feketéknek nem tetszett, hogy a ligautolsó „szorosban” áll velük, fokozták a nyomást, Adorján is lejött a késleltetett kiállítás (Mátyás magas bottal okozott sérülést) alatt, de nem ment 6 az 5-ben sem. Aztán amikor lejött a brassói hokis, lett 5 a 4 ellen, de lepergett a hátralévő idő, és még maradt 1:01 percnyi emberelőny a befejező felvonásra.

Clarke és az első

Alig tértek vissza a csapatok a jégre, amikor Pisarenko harmadszor is büntetést érdemlően szabálytalankodott, hosszabb ideig kettős lett tehát a fór. Éppen letelt az egyik előny, amikor Clark­­e egy nagy erejű lapos lövést eresztett meg távolról, a korong pedig a jobb alsó sarokban kötött ki (3-1). Láda gáncsolással érdemelte ki a büntetőpadot, de egy perc elteltével a Brassó kapott csapatbüntetést, túl sokan voltak a jégen. Négy a négy ellen jobban játszottak a miskolciak, Dudas meg is szerezte a negyedik találatot. A 49. percben Dansereau és Mátyás kezdett boksz­ba, mialatt elmozdult az erdélyiek kapuja. Az utolsó tíz percben még harcolt a miskolci alakulat a további találatokért, ám már nem változott az állás, többek között azért, mert Mihály ziccerét megfogta Adorján.

A DVTK Jegesmedvék ezzel a győzelemmel 107 pontnál járnak, és őrzik vezető pozíciójukat a liga tabelláján.

DVTK Jegesmedvék – ASC Corona Brasov

4-1 (2-0, 0-1, 2-0)

Miskolc, 800 néző. V.: Halassy, Kincses (Kormos, Váczi).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Dudas 1, Clarke 1, Somogyi, Dansereau, Booras – Gőz, Sagert (1), Hajós 1 (1), Láda B. (1), Cseter (1) – Leppanen, Vojtkó, Galanisz 1 (1), Pavuk (1), Miskolczi (1) – Fekti, Popovics, Gyenes (k). Vezetőedző: Jason Morgan.

ASC Corona Brasov: Tőke – Mátyás, Nagy Cs., Molnár 1, Mihály (1), Virág – Sprencz, Imecs, Fodor, Balázs, Péter – Balla, Pisarenko, Fetes R., Bíró O., Márton – Haraga, Anton, Fetes N. – Fülöp (k). Edző: Keresztes Ottó.

Kiállítások: 14 perc, illetve 16 perc.

Jason Morgan: – A szezonnak ebben a szakaszában már nincsenek könnyű mérkőzések. Az első harmadban kétgólos előnyt szereztünk, a másodikban szépíteni tudott a Brassó, amely jól védekezett és a kapusa is jó teljesítményt nyújtott. A harmadik harmadban Clarke és Dudas révén értünk el megnyugtató győzelmet.

Keresztes Ottó: – Ez az eredmény számunkra kedvező, sőt, ha Fortuna mellettünk lett volna, talán több gólt is lőhettünk volna. Jól játszott a csapat, külön Tőke teljesítményét emelem ki.