2015.06.04. 14:52

Bécsben és Keszthelyen is az elitben

Május utolsó hétvégéjén egy ausztriai és két hazai versenyen bizonyítottak a TVK-Mali TK sportolói, akik közül a középtávú magyar bajnok Hankó Dávidot ezúttal sem tudták legyőzni, míg a sprint futamon Molnár Sára meglepetés arannyal rukkolt elő.

Bécsben kontinensünk legjobb junior sportolói mérték össze tudásukat a sprint távú Európa-kupa futamon. A fiúknál jellemző módon ezúttal is rendkívül élénk volt az érdeklődés az indulás iránt, olyannyira, hogy szükséges volt a várólista. Végül is 77-en rajtolhattak el, köztük a tiszaújvárosi színeket képviselő trió, Dévay Márk, Lehmann Bence és Lehmann Csongor.

A 750 méteres úszás során hatan, közte Dévayval és az idősebb Lehmann-fivérrel néhány másodperces előnyt szereztek, de a népes második sor , melyben ott tekert a még csak első éves ifjúsági Lehmann Csongor is, a 20 km-es kerékpározás közben utolérte a szökevényeket. Az 5 km-es futást negyvenen kezdték meg együtt, így jöhetett a már felnőtteknél oly megszokott ki-ki meccs még a 20., 30. helyezésekért is. Végül Márk mindössze 5 másodperccel elmaradva a dobogótól hatodikként, Bence nyolcadikként, a rendkívül jól futó Csongor pedig tizenkettedikként fejezte be a versenyt.

A lányoknál a szintén ifjúsági Putnóczki Dorka ismét igazolta kiváló formáját, hiszen 25 mp előnnyel elsőként fejezte be a nyitószámot. Dorka a kerékpározás elején egy nyolctagú élbolyban haladt, mely a második öltözésre húsz fősre duzzadt. A fiatal tehetség tizenhat évesen kiharcolt 12. helye dicséretes teljesítmény. A megfázással bajlódó junior Zelovics Dóra némileg elmaradt az önmaga által is várt jó teljesítménytől.

Két arany, egy ezüst Keszthelyről

A TVK-Mali TK sportolói múlt szombaton, Keszthelyen a sprint távú ranglista versenyen álltak rajthoz. A női abszolút értékelésben az 1999-es születésű Molnár Sára meglepetés-győzelmet aratott. A férfiak azonos kategóriájú eredményhirdetésén Balogh Bence ezüstérmet vehetett át.

A Balaton-parti városban másnap a középtávú ranglista viadalé volt a főszerep. Itt a címvédő Hankó Dávid révén volt érdekelt a tiszaújvárosi klub. Az 1900 méteres úszásban Hankó, a hosszú távú bajnok bajai Flander Márton és az egrieket erősítő Molnár Gergő az élre állt, majd ez a trió a 90 km-es kerékpározás közben végleg „elköszönt” a vetélytársaktól. A négy körös, 21 km-es futást 2 perces előnnyel kezdhette meg a hármas. Az első kilométeren Hankó fél perccel gyorsabb volt Flandernél, Molnár pedig már ekkor lemondott az elsőségről. A folytatásban a tiszaújvárosi sportoló taktikus versenyzéssel fokozatosan növelte előnyét és a célban 3,5 perccel bizonyult gyorsabbnak az ezüstérmesnél, ami biztató a két hét múlva megrendezendő országos bajnokság előtt.