Mezőkövesd - A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Siófok együttesét fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC csapata szombaton este.

Mezőkövesd Zsóry FC – FGSZ Siófok

1-2 (0-0)

Mezőkövesd, 800 néző. V.: Berke.

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Búrány, Nánási, Szeles, Sváb – Hegedűs D., Tajthy (Hegedűs Cs., 84.) – Molnár G., Nyilas (Baracskai, 61.) – Balajti (Lukács, 88.), Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.

FGSZ Siófok: Tajti – Horváth A., Mogyorósi, Csató, Polényi G. – Gárdos (Molnár M., 83.), Fülöp N., Hanzl (Nagy J., 73.), Futó – Andorka, Papp M. (Illés Gy., 64.). Vezetőedző: Soós Imre.

54. perc: Molnár G. átadását Bajzát átvette, majd 5 méterről jobbal a kapuba lőtt, 1-0.

56. perc: Gárdos 16 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 1-1.

93. perc: Hegedűs D. utolsó emberként buktatta a 16-oson belül Andorkát. A játékvezető kiállította a hazaiak játékosát és büntetőt ítélt. Andorka futott a 11-esnek, a bal sarkot célozta meg. Kunsági gyors vetődéssel mentett, de a labda róla ismét Andorka elé került, aki jobbal, a kapu közepébe bombázott, 1-2.

Jók: Molnár G., Kunsági, ill. Andorka, Gárdos, Csató, Tajti.

Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben három ziccert hagytunk ki, és ezért végül nagy árat fizettünk. Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a sikert.

Soós Imre: – Jó mérkőzést játszottunk, a kilencven perc során mindkét csapat tudatosan futballozott. Nekünk úgy kellett ez a három pont, mint éhezőnek egy falat kenyér, és a fiaim ezt átérezték.