Mezőkövesd Zsóry FC: Jó játék és három gól

Mezőkövesd - A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Kaposvári Rákóczi FC-t fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC csapata szombaton este.

3-0 (1-0)

Mezőkövesd, 1600 néző. V.: Berger.

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Hegedűs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Sváb – Molnár G., Hegedűs D., Kulcsár K. (Nyilas, 80.), Szeles – Máté J. (Bajzát, 64.), Medgyes (Balajti, 83.). Vezetőedző: Tóth László.

Kaposvári Rákóczi FC: Somosi – Vermes, Petrók, Kovács O. – Kiss M., Nagy K. (Hampuk, 71.), Albert Á., Zsivóczky (Király, 79.), Hadaró – Balogh B. (Dominic, 71.), Rajczi. Megbízott edző: Házi László.

25. perc: Kulcsár K. átadását Molnár G. átvette, majd a 16-oson belül addig cselezgetett, amíg tiszta helyzetbe került: ekkor 14 méterről ballal a kapu bal oldalába helyezett, 1-0.

46. perc: Kulcsár K. labdája Berger játékvezető közreműködésével Máté J. elé került. A támadó versenyt futott több védővel, közben 14 méterre a kaputól „belepiszkált” a labdába, amely a bal alsó sarokban kötött ki, 2-0.

80. perc: Bajzát kétszer is próbálkozott közelről, másodszorra 6 méterről nagy erővel bombázott a léc alá, 3-0.

83. perc: Kovács O. a kaposvári térfél bal oldalán belerúgott Nyilasba, a játékvezető pedig nyomban a piros lapot mutatta fel neki.

Jók: Molnár G., Hegedűs D., Kunsági, Kulcsár K., ill. Kiss M., Hadaró.

Tóth László: – A Kaposvárban sok tehetséges és ambiciózus játékost láthattunk, ők megérdemlik, hogy a másodosztályban küzdjenek. Rúgtunk három gólt, jól is játszottunk, viszont a somogyiak méltó ellenfélnek bizonyultak.

Házi László: – Az első félidőben jól játszottunk. Ha 1-0-s hazai előnynél értékesítjük ziccerünket, talán másképpen alakul a találkozó végkimenetele. A szünet utáni gyors és számunkra szerencsétlen körülmények között született kövesdi gól eldöntötte a mérkőzés sorsát.