2015.03.20. 22:42

Aluinvent-DVTK U23: A hétvégén az NB I/B-ben is indul a rájátszás

Háromhetes szünet után folytatódik a női kosárlabda NB I/B-s bajnokság, a rájátszással.

Háromhetes szünet után folytatódik a női kosárlabda NB I/B-s bajnokság, a rájátszással. Az eddig a Keleti csoportban szerepelt Aluinvent-DVTK U23-as gárdája az alapszakasz utolsó meccsét február 25-én játszotta, és a Debreceni EAC elleni idegenbeli vereség azt eredményezte, hogy a piros-fehérek a tíz csapattal indult, és kilenc együttesre csökkent mezőnyben (a Gödöllői KS gárdáját kizárták) a 7. helyet szerezte meg, és a rájátszásban a 9-16. helyért játszik mérkőzéseket (a Nyugati és a Keleti csoport 1-4. helyezett csapatai az 1-8. helyekért csatáznak). A diósgyőri együttes a rájátszásban a Nyugati csoport alapszakaszának 5-8. helyezett gárdai ellen játszik oda és vissza, hazai és idegenbeli meccseket, és ennek a nyolc fordulónak a zárultával derül ki, hogy hanyadik helyet szerezi meg a 2014/15-ös évadban.

Aluinvent-DVTK U23 – Kanizsai Vadmacskák SE (Miskolc, városi sportcsarnok, szombat, 11.00)

Dubeiné Balogh Gabriella: – Hazai környezetben sikeresen akarjuk kezdeni a rájátszást. A két hét szünet elegendő volt arra, hogy felkészüljünk a csapatokból és erőnlétileg is összeszedjük magunkat. Abban reménykedem, hogy akár a párpontos különbségű mérkőzéseken is mellénk áll majd Fortuna és a végjátékokban mi kerekedünk felül. A Nagykanizsa kicsit erősebb kerettel rendelkezik, mint a többiek, de ellenük az A-csoportos játékosaink nélkül is fel kell vennünk a kesztyűt.

Kosárlabda: a női NB I/B Keleti csoport végeredménye