2014.09.17. 09:37

Ligakupa - A végére felpörgött a DVTK

Miskolc - A labdarúgó Ligakupában a címvédő DVTK hazai pályán is bemutatkozott kedden.

Ligakupa, A csoport, 2. forduló

Diósgyőri VTK – Szolnoki MÁV FC 4-1 (1-1)

Diósgyőr, 1276 néző. V.: Karakó (Horváth R., Tőkés).

Diósgyőri VTK: Antal B. – Okuka, Alves (Egerszegi, 74.), Kádár, Husic – Elek (Debreceni, 60.) – Barczi (Bori, 60.), Bognár, Marjanovic – Grumic (Takács T., 46.), Griffiths (Bacsa, 46.). Vezetőedző: Sivic Tomislav.

Szolnoki MÁV FC: Nacsa – Vári (Galambos, 71.), Antal G., Mile, Rokszin (Hamar, 57.) – Zsolnai – Bohner (Kállai, 81.), Zvara, Kenderes (Lengyel, 63.), Fritz – Urbin (Tóth D., 63.). Vezetőedző: Kis Károly.

Sárga lap: Mile a 31., Marjanovic a 39., Kádár az 52. percben.

Kiállítva: Marjnovic a 90. percben.

Jók: Antal, Bognár, ill. Antal, Bohner.

Percek, események

13. perc: Bohner futott fel a bal oldalon, majd befelé, Kendereshez passzolt, utóbbi jól vette észre az üresen érkező Urbint, a csatár pedig 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.

38. perc: Elek előreívelése után a jobb oldalon Grumic próbálkozott lövéssel, ami nem sikerült túl jól, mert a labda keresztben elsuhant a kapu előtt. A játékszerre Griffiths és Vári rajtolt, ennek a végjátékában a diósgyőri játékos a földre huppant, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Bognár laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtte, 1-1.

61. perc: Bognár végzett el a bal oldalon szögletrúgást, a kapu elé csavart beadásánál Takács T. emelkedett a legmagasabbra, és 4 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, 2-1.

77. perc: Bognár passza után Bacsa került a védők mögé, és a kifutó kapus mellett, 7 méterről, higgadtan a kapu bal oldalába lőtt, 3-1.

87. perc: Ismét Bognártól indult a hazaiak akciója, aki a jobb oldalon Borit dobta támadásba. Utóbbi egy jó elfutás végén pontosan adott vissza, Takács T. pedig 14 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 4-1.

90. perc: Marjanovic fellökte Lengyelt, sárga lapot érően, és mivel már volt neki ilyen figyelmeztetése, a piros is előkerült, 10 főre fogyatkozott a DVTK.

Edzői nyilatkozatok

Sivic Tomislav: – Nekünk ez egy nagyon jó edzés volt, ma a harmadik. Tegnap is volt kettő, mert látni akartam, hogy terhelés alatt mire képes a csapat. Teljesen elégedett vagyok, a 90 perc során nem volt kérdéses a meccs kimenetele. Gratulálok a csapatnak.

Kis Károly: – Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez. A 4-1-es eredmény magabiztos győzelmet mutat, de az első félidőben egyenrangú ellenfelek voltunk, és 0-1 után is volt helyzetünk. A játékosok küzdöttek, hajtottak, ma ez ennyire volt elég.

A csoport másik mérkőzésén: Nyíregyháza SFC – Ceglédi VSE 3-0 (1-0).

B-csoport

Kecskeméti TE – Szeged 2011 0-0, Debreceni VSC-Teva – Békéscsaba ESE 2-3.

C-csoport

Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 2-5, Dunaújváros-PASE – Balmazújvárosi FC 1-1.

D-csoport

Gyirmót FC Győr – Győri ETO FC 1-4, Budapest Honvéd – Csákvári TK 7-3.

E-csoport

Videoton FC – Vasas 5-1. Szerda, 16.00: FC Ajka – Újpest FC.

F-csoport

Kaposvári RFC – MVM-Paks 1-4. Szerda, 18.00: Ferencvárosi TC – Zalaegerszegi TE FC.

G-csoport

Soproni VSE-GYSEV – Lombard Pápa TFC 2-0, Szombathelyi Haladás – FGSZ Siófok 2-0.

H-csoport

Puskás Akadémia FC – Szigetszentmiklósi TK 0-2, Pécsi MFC-Matias – Soroksár 2-1.