2013.03.27. 14:08

Teremlabdarúgó körzeti szabadidős versenyek kicsiknek

Miskolc - A Magyar Olimpiai Bizottság és az Emberi Erőforrás Minisztérium támogatásával szervezett a Megyei Diáksport Tanács 2013 első negyedévében szabadidős teremlabdarúgó körzeti versenyeket Borsod-Abaúj-Zemplén megye különböző területein.

Az eseményeken II. korcsoportosok vettek részt, azok a 3-4. osztályos általános iskolások, akiknek eddig nem volt lehetősége megmérettetni magukat teremlabdarúgásban, így nagy sikert aratott a kezdeményezés a téli időszakban. A vidéki kisiskolákat a szervezők azzal is segítették, hogy az utazási költségeikhez hozzájárultak, ezért mindenki számára elérhető volt a versenyeken való indulás.

Ez nagyon fontos ebben a térségben, hiszen az iskoláknak egyre kevesebb pénze jut a sportra. Minden körzetben a legjobb három csapat érmeket vihetett haza, valamint a győztes csapatok tagjai egy emlékkitűzőt is kaptak. 9 körzetben (Alsózsolcán, Ózdon, Encsen, Kazincbarcikán, Mezőkövesden, Sátoraljaújhelyen, Sárospatakon, Tiszaújvárosban és Szerencsen) összesen 39 csapat több mint 400 kisiskolása vett részt az eseményeken.