2013.03.24. 17:57

Elfújta a szél az ibrányi reményeket

Nyíregyháza - A labdarúgó NB III. 16. fordulójában két mérkőzést játszottak vasárnap. Mindkét találkozón a vendégcsapatok kerekedtek felül.Nagyecsed–Tiszakanyár 0–1 (0–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Sipos L.

Nagyecsed: Makó R, – Sarkadi G., Ascsillán L., Szántó Z., Doros M., Reszler Zs., Marian (Varga I., 68.), Baráth G., Bulyáki A. (Éles R., 81.), Baztizi-Pócsi N., Stier P. Edző: Mircea Bolba.

Tiszakanyár: Szobonya G. – Hokk Á., ifj. Koskovits Gy., Pócsi B., Gergely B., Deák T., Phrakonkham (Balogh P., 90.), Die, Csombók Z. (Haburcsák D., 68.), Balázsi P., Haburcsák K. (Illés A., 88.). Edző: Koskovits György.

Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Gól: Die (2.). Jó: Batizi-Pócsi N., Ascsillán L., illetve Hokk Á. ifj. Koskovits Gy., Die, Balázsi P. (Tudósító: Bíró Attila)

Mircea Bolba: – A második percben kapott potya ízű góllal szenvedtünk vereséget a helyzet nélkül játszó Tiszakanyár ellen.

Háda Tivadar szakosztályelnök: – A korai gól ahelyett, hogy megnyugtatott volna bennünket kapkodóvá és pontatlanná vált a játékunk, így csúnya mérkőzésen szereztünk három pontot.

Ibrány–Hajdúszoboszló 0–1 (0–1)

Ibrány, 200 néző, v.: Kátai.

Ibrány: Tóth N. – Kovács N., Kántor Zs., Lipcsei M. (Adriano, 63.), Vasas T., Hruska Á., Kovács I., Kléninger L. (Kiss P., 63.), Reinaldo, Varga A., Kató I. Edző: Kovács János.

Hajdúszoboszló: Bákonyi N. – Bogár M., Bakonszegi A., László R., Héder R., Szathmári Zs., Orgován Gy. (Bíró P., 90.), Somogyi T., Mizsák R. (Nagy D., 78.), Haburcsák B., Fekete G. (Lendvai Gy., 87.). Edző: Szűcs János.

A szél befolyásolta a játékot, ezt az első félidőben kihasználták a vendégek, akik 30 méteres szabadrúgásból megszerezték a vezetést. A szünet után hiba próbálkozott a nagy fölényben futballozó Ibrány, amely két száz százalékos helyzetet elpuskázott, ennek következtében nem tudott pontot menteni. Gól: Bakonszegi A. (23.). Jó: Reinaldo, Kántor Zs., Kovács N., illetve Bakonszegi A., Somogyi T., Szathmári Zs..

Kovács János: – A második félidőben mindent megtett a csapat a siker érdekében, de a gól hiányzott a játékunkból.

Szűcs János: – Mély talajú pályán az a csapat tudott jobb teljesítményt nyújtani, amelyet éppen támogatott a szél. Inkább küzdelmes, mintsem látványos meccsen ellenfelünk csak pontrúgásból tudott veszélyt teremteni, úgy gondolom, nem érdemtelenül hoztuk el a három pontot.