2013.02.27. 18:59

Vízilabda Bajnokok Ligája - Az Eger könnyedén nyert Tbilisziben

Budapest/Tbiliszi, 2013. február 27., szerda (MTI) - Minden nehézség nélkül teljesítette kötelező feladatát az Eger férfi vízilabdacsapata, amely a Bajnokok Ligája szerdai befejező csoportkörében nyolc góllal győzött a grúz bajnok otthonában, és magabiztosan jutott be a nyolcaddöntőbe.

Eredmény, BL, A csoport, 10., utolsó forduló:

Tbiliszi (grúz) - ZF-Eger 4-12 (2-4, 0-3, 1-1, 1-4)

a magyar csapat góldobói: Kovács G., Mezei 3-3, Chilkó, Zalánki 2-2, Lőrincz, Gerritse 1-1

A férfi vízilabdázók első számú európai klubsorozata, a BL befejező csoportmeccsére kellemesebb ellenfelet nem is kívánhatott magának a hevesi együttes, mint a Tbiliszit, amelyet a január közepi első, itthoni találkozón 27-5-re győzött le.

A grúziai meccs is az erőviszonyoknak megfelelően alakult, azzal együtt is, hogy - az egri klub honlapjának beszámolója szerint - nyolc ifikorú játékos is helyet kapott Gerendás György csapatában, amely a nagy köd miatt ráadásul a tervezettnél csak többórás késéssel, szerda hajnalban tudott Isztambulból továbbrepülni.

A fárasztó körülmények dacára az Eger gyorsan elhúzott ellenfelétől, a félidőben már öt találattal vezetett (2-7), a vége pedig 12-4-es magyar győzelem lett

Az Eger végül is harmadikként jutott tovább a BL legjobb 16 csapata közé, miután a hatcsapatos csoportot a görög Vuliagmeni még úgy is megnyerte, hogy szerda este vendégként 9-7-re kikapott az orosz Volgográdtól, amely ezzel a magyar együttes elé került. A hevesi csapat egy másik csoport második helyezettjét kapja majd ellenfélül a már egyenes kieséses nyolcaddöntőben, amelynek sorsolását csütörtökön tartják.