2013.02.24. 11:39

Vasasokkal szárnyaló Ibrány

Nyírbátor - Az NB III-as csapat a döntőben tizenegyespárbajban győzte le a Kemecsét .

Nyírbátor - Az NB III-as csapat a döntőben tizenegyespárbajban győzte le a Kemecsét .Az Ibrány diadalmaskodott a nyírbátori I. Arany Fácán műfüves torna döntőjében. A hét hét végét magába foglaló, a felkészülést segítő küzdelemsorozat végjátéka felettébb izgalmasra sikeredett: az NB III-as együttes a félidőben 2–0-ra vezetett, a második félidőben viharosan támadó a Kemecse ugyan szépíteni tudott – kisvártatva azonban ismét kétgólos hátrányba került. A megyei első osztályú gárda nem adta fel, olyannyira, hogy alig három perc leforgása alatt egyenlített (3–3).

Újabb tizenegyesölő kapus

A tizenegyespárbajban a kemecsei Szabó Attila egy, túloldali „kollégája, – az elődöntő hősét, a két „tizit” kivédő Tóth Norbertet helyettesítő – Vasas Gergő két büntetőt hárított, győzelemhez segítve az Ibrányt. További érdekesség, hogy a rendes játékidőben egy másik Vasas villant – az ibrányiak friss szerzeménye, a Balkányból igazolt Tamás kétszer is betalált.

A bronzmeccsen a házigazda bátoriak felülmúlták az ugyancsak enbé hármas Baktalórántházát. Ékes bizonyítéka, hogy a helyosztókat nem „fürödték le” a csapatok: három párharc is tizenegyespárbajba torkollott. Péntek este a Gyulaháza, másnap pedig az Encsencs, majd a Kótaj is ily módon gyűrte le soros ellenfelét.

A szervező megyei Igazgatóság az utolsó találkozót követő díjazta a gólkirályt, a legjobb kapust, és a legjobb mezőnyjátékost – utóbbi két rangsorban a csapatvezetők szavazati alapján dőlt el, hogy az ibrányi Tóth Norbert, illetve a nyírbátori Erdei Zoltán érdemelte ki a megtisztelő címet. Az szinte már a zárás előtt borítékolható volt, hogy a tekintélyes előnnyel vezető David Róbert lesz a legeredményesebb labdarúgó, mivel a hajrában senki nem tudott „robbantani”, a nyírmadai támadó tizenegy találattal besöpörte az elismerést.