2013.02.24. 18:44

Ezüst lett a nemzetközi visszatérésből

A Work Force-DVTK kosárlabdacsapata ezüstérmet szerzett a Női Közép-Európa Ligában.

A Work Force-DVTK kosárlabdacsapata ezüstérmet szerzett a Női Közép-Európa Ligában.A női kosárlabda Közép-Európa Liga díszes serlegéért az ICIM Arad és a Work Force-DVTK csapott össze vasárnap este. A két együttesnek nem az volt az első meccse ebben a szezonban, ugyanis egy felkészülési mérkőzésen, 2012. augusztus 31-én már megmérkőztek. Azon a találkozón, a miskolci városi sportcsarnokban 23 pontos különbséggel a romániai együttes nyert, 75-52-re. És ez a mostani összecsapás arról is szólt, hogy az akkor és ezúttal is öt amerikaival felálló aradiakhoz képest hol tart a Diósgyőr.

Az első játékrész elején néhány eladott diósgyőri labda, és kihagyott büntető után Peresztegi edző kért időt (2-11), mert a negyed első negyedében, mint kés a vajban úgy ment át az Arad a DVTK-n. A piros-fehérek perceken át tartó gólcsendjét Skoric törte meg, egy 0-12-es széria végére pontot téve ezzel (4-14). De a védekezése ettől nem lett jobb a Diósgyőrnek, az 5. percben Brosovszky triplájával már 20 pont fölött jártak a kék-sárgák (4-21), három minutával később pedig már 20 volt közte (8-28). Óriási különbség volt a két együttes között, hiába cserélgetett a DVTK szakvezetője, rendes dobóformája senkinek nem volt, sebességében ég és föld volt a differencia, és gyakorlatilag már ebben a játékrészben eldőlt a meccs a szenzációsan dobó aradiak javára.

A második 10 percre új célokat kellett keresni, mert a kupagyőzelem már szóba sem jöhetett. A DVTK-ból Raven elkezdett játszani, és egy kicsit közelebb jöttek ezzel az Aradhoz a piros-fehér gárda (18-40). Igaz, ekkor a romániai csapatnak négy kezdőjátékosa is a kispadon ült, ám akik a pályán voltak, azokkal szemben termelgetett a Diósgyőr: a 15. percben Bukovszki hármasa után időt is kért Moratu edző, hiszen húszon belülre jött a DVTK (23-42). Jöttek is vissza szépen, sorban az aradi alapemberek a pályára, és sikerült is a már említett különbség fölé tornázniuk az eredményt (24-46), a negyed végére pedig visszaállították az első játékrész végi pontkülönbséget (28-55).

Az utolsó két negyed

A térfélcserét követő első néhány percben kevés pont esett, mindkét együttes hibázgatott dobásban, illetve a védekezések szorosak voltak, és kevés volt a tiszta dobólehetőség (33-61). A 25. percben viszont az aradiak visszataláltak támadásban a jó útra és 30 pont fölé növelték előnyüket (35-66), erről pedig nem nagyon akartak letérni. A 28. percben, 37-72-nél kért idő a diósgyőri vezetőedző, és az aradiak hajrát ezzel sikerült fékezni (40-77).

Az utolsó negyed győztese az a hat diósgyőri fanatikus drukker volt, akik elkísérték kedvenceiket Brnóba, és nem csak a szombati elődöntőben, hanem a vasárnapi fináléban is végig kitartóan biztatták a DVTK-t. Még akkor is, amikor esély sem volt a jó eredmény elérésére, vagyis függetlenül attól, hogy az aradi csapat, 20 vagy éppen 30 pontnál is nagyobb előnnyel vezetett. A 35. percben Szabó P. büntetőjével érte el a félszázat a DVTK (50-83), majd a végére sikerült 30-on belülre jönniük (58-85).

De ami a lényeg: a nemzetközi porondra most visszatért, és az idei évadot nem titkoltan a tapasztalatszerzésnek szánó Diósgyőr, egy kupaezüsttel gazdagodott.

Bronzmérkőzés

Valosun KP Brno – Kara Trutnov

89-78 (25-20, 21-16, 25-20, 18-22)

Brno, 300 néző. V.: Gabora, Fuska.

Valosun KP Brno: BORECKA (11/3), Sprague (25), Mrhalkova (7), Sedlakova (3), Svrdlikova (10). Csere: FONTENETTE (16), PEROSTOYSKA (15), Adamcova (2), Pospisilova (-). Vezetőedző: Marian Svoboda.

Kara Trutnov: Vackova (11/3), HINDRAKOVA (17), Novakova (4), Steffanova (4), Zaplatova (4). Csere: ANDERSON (19/3), Muchova (-), ERVIN (19). Vezetőedző: Martin Petrovicky.

Kipontozódott: Steffanova a 33., Hindrakova a 39. percben.

Döntő

Work Force-DVTK – ICIM Arad

58-85 (8-35, 20-20, 12-22, 18-8)

Brno, 200 néző. V.: Paulik, Vucic.

Work Force-DVTK: BUKOVSZKI (15/9), Raven (11/3), Skoric (6), Bozóki (2), Sanford (8). Csere: Szabó P. (3), Fürtös (5/3), Dubei (6), Reiner (2), Ocsenás (-). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

ICIM Arad: Risper (13), BROSOVSZKY (20/12), Cutas (5/3), GIVENS (19/3), La Plante (10). Csere: Wirth (2), Marcea (-), Milovanovic (2), Craciu (2), Bartee (12), Moraru (-). Vezetőedző: Dan Moraru.

Kipontozódott: Bozóki a 26., Szabó P. a 36. percben.

All Star

A torna All Star csapata: Risper (ICIM Arad), Brosovszky (ICIM Arad), Hindrakova (Kara Trutnov), Svrdlikova (Valosun KP Brno), Raven (Work Force-DVTK).