2013.01.24. 08:02

Vízilabda Bajnokok Ligája - Hannoverben is fölényesen nyert az Eger

Budapest/Hannover, 2013. január 23., szerda (MTI) - Vendégként, Hannoverben is diadalmaskodni tudott az Eger férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcadik csoportfordulójában. A hevesi gárda a német házigazdát kilenc góllal verte a szerda esti összecsapáson.

Eredmény, Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló:

Hannover (német) - ZF-Eger 4-13 (1-2, 0-3, 2-3, 1-5)

a magyar csapat góldobói: Lőrincz, Bátori 3-3, Zalánki 2, Kovács G., Salamon, Seman, Bundschuh, Gór-Nagy 1-1

A helyszíni beszámoló szerint Lőrincz Bálint két találatával szerzett előnyt az első nyolc percben a hevesi alakulat, amely a két gárda egri összecsapásán 16-5-re diadalmaskodott, s a Hannover otthonában is jóval esélyesebbnek számított.

Gerendás György legénysége - amelyből hiányzott többek között a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter - visszafogottabban kezdett, aztán a második negyedben fokozta a tempót és jó védekezés mellett 5-1-re elhúzott. A harmadik játékrészben két gólt lőttek a németek, erre azonban három magyar választalálat is érkezett, így a befejező negyedet ötgólos előny birtokában kezdhették a hevesiek, akik a végén megszórták a hannoveri hálót, s 13-4-es győzelmet arattak.

A Bajnokok Ligájában az Eger végső csoporthelyezéséről is határozó rangadó február 6-án vár a magyar együttesre idehaza az orosz Volgográd ellen, bár bejutása a legjobb 16 közé régóta nem kérdés, mivel az első négy lehet ott a nyolcaddöntős mezőnyben. Jelenleg az Eger a harmadik, de kellőképpen nagy, négy gól különbségű győzelem esetén a hevesieké lehet a második hely a görög Vuliagmeni mögött.