2012.05.25. 13:14

Strasbourgi tenisztorna - Babosék drámai veresége az elődöntőben

Budapest/Strasbourg, 2012. május 25., péntek (MTI) - Babos Tímea - a tajvani Hszie Szu-vej oldalán - párosban drámai vereséget szenvedett döntő rövidítésben az első helyen kiemelt Natalie Grandin, Vladimira Uhlirova dél-afrikai, cseh duótól a 220 ezer dollár összdíjazású, strasbourgi salakpályás női tenisztorna pénteki páros elődöntőjében.

A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a negyedik helyen kiemelt magyar-tajvani kettős a könnyedén megnyert (6:0) első játszma után 6:2-re elveszítette a másodikat. A harmadik felvonásban már 9-3-ra vezettek Grandinék, hat meccslabdájuk volt, ám Babosék sorozatban hét játékot nyerve meccslabdához jutottak. Az ellenfél azonban innen fordított, és került a fináléba.

Eredmény:

páros, elődöntő:

Natalie Grandin, Vladimira Uhlirova (dél-afrikai, cseh, 1.) - Babos Tímea, Hszie Szu-vej (magyar, tajvani, 4.) 0:6, 6:2, 12-10 - döntő rövidítés