2012.05.06. 11:33

Első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat: Nagyon elporolták a Bikákat

Farkasok – Bikák meccset rendeztek szombaton Miskolcon, a salakmotor Csapatkupa 4. fordulójában.

A népkerti csata első futamának harmadik kanyarját elmérte az élen repesztő Chrzanowski, a palánknak motorozott, bikás csapattársa nem tudta őt kikerülni, vagyis Baran is elhasalt. Az elsőként esőt kizárták, Baran pedig nem tudott visszajönni sérülése miatt a megismételt rajtra. Így a két farkas egymás között döntött az első helyről, Richardsont intették le először a kockás zászlóval. A második menetben Szatmári jól kapta el a rajtot és végig elől ment, ráadásul Kovacicnak is sikerült megelőznie Magosit, így ismét két Farkas végzett az élen (10-1). A folytatás sem sikerült jobban a Bikáknak: a sérült Baran nem tudott rajthoz állni, Gavenda pedig csak harmadikként ért célba, a futamgyőzelmet, meglepetésre, Benkő szerezte meg. Ahogy az előzőek, így a negyedik versengés is a Farkasok fölényét hozta: Richardson jó rajtja után egy kanyart elnézett, így Szatmári elment mellette, Magosi erőlködése csak a harmadik helyre volt elég, Chrzanowski pedig nagyon halvány motorozással lett negyedik (20-3).

Futamdöntetlenek

A pályakarbantartás után két futamdöntetlennel folytatódott a csata: előbb Baran hozta a tőle elvárható első helyet a Bikáknak, a következőben pedig Magosi megelőzte Szatmárit. De mivel a Bikák a futamsikerek mellett a negyedik helyeket is lefoglalták, a különbséget csökkenteni nem tudták (26-9). A hetedik körözésben, – amelyben óriási különbségek voltak a célba érkezéskor a versenyzők között, – Richardson az addigi legjobb időeredménnyel végzett az élen. A folytatásban végre igazi versenyt láthattunk, igaz, ebbe Baran nem tudott beleszólni, de Magosi másodszor is futamot nyert miután két farkast, Siterát és Szatmárit is maga mögött tartotta, nagy küzdelemben (33-14).

Richardson volt a menő

A kilencedik kanyargózás második körívén Gavenda az élre tekergett, ennek köszönhetően ő ért elsőként célba, de mivel csapattársa Nagy negyedszer is pont nélkül maradt, így a nap negyedik futamdöntetlenjét könyvelhettük el. A folytatásban olyat láthattunk, amit addig még nem: miután Benkő műszaki hiba miatt kiállt, Baran első helye és Chrzanowski második pozíciója a nap első Bikák kettős győzelmét hozta. Aztán ismét a fantasztikusan motorozó Richardson tette le a névjegyét egy újabb futamsikerrel, és mivel mögötte csapattársa, Sitera ért célba, eldőlt, hogy ezt a meccset a Farkasok nyerik (43-23). A 12. menetben ismét Richardson volt a menő, mögötte Szatmári megverte Magosit, Chrzanowski pedig ismét csalódást okozott. Utóbbi csak az addigi legjobb 5-8. legtöbb pontot gyűjtő versenyzője között indulhatott a 13. futamban, és ezt azért sikerült megnyernie. A záráson Richardson ismét remekelt, Baran csak tisztes távolból követte, a harmadik helyért zajló magyar csatát pedig Magosi nyerte Szatmárival szemben (52-31).

Futamtábla: Interhandel-2000 Farkasok – MPA System-Bikák

1. futam: 1. Richardson (F), 2. Sitera (F), megsérült: Baran (B), kizárva: Chrzanowski (B) – (5-0)

2. futam: 1. Szatmári (F), 2. Kovacic (F), 3. Magosi (B), 4. Nagy (B) – (10-1)

3. futam: 1. Benkő (F), 2. Sitera (F), 3. Gavenda (B), nem állt rajthoz: Baran (B) – (15-2)

4. futam: 1. Szatmári (F), 2. Richardson (F), 3. Magosi (B), 4. Chrzanowski (B) – (20-3)

5. futam: 1. Baran (B), 2. Sitera (F), 3. Kovacic (F), 4. Nagy (B) – (23-6)

6. futam: 1. Magosi (B), 2. Szatmári (F), 3. Benkő (F), 4. Gavenda (B) – (26-9)

7. futam: 1. Richardson (F), 2. Chrzanowski (B), 3. Kovacic (F), 4. Nagy (B) – (30-11)

8. futam: 1. Magosi (B), 2. Sitera (F), 3. Szatmári (F), 4. Baran (B) – (33-14)

9. futam: 1. Gavenda (B), 2. Kovacic (F), 3. Benkő (F), 4. Nagy (B) – (36-17)

10. futam: 1. Baran (B), 2. Chrzanowski (B), 3. Kovacic (F), nem ért célba: Benkő (F) – (37-22)

11. futam: 1. Richardson (F), 2. Sitera (F), 3. Gavenda (B), 4. Nagy (B) – (42-23)

12. futam: 1. Richardson (F), 2. Szatmári (F), 3. Magosi (B), nem ért célba: Chrzanowski (B) – (47-24)

13. futam: 1. Chrzanowski (B), 2. Sitera (F), 3. Gavenda (B), 4. Kovacic (F) – (49-28)

14. futam: 1. Richardson (F), 2. Baran (B), 3. Magosi (B), 4. Szatmári (F) – (52-31)

Nemzetközi csapatkupa sorozat, 3. forduló

Interhandel-2000 Farkasok – MPA System-Bikák 52-31

Miskolc, 600 néző. V.: Nádasdi.

Interhandel-2000 Farkasok: Richardson 17 (3+2+3+3+3+3), Sitera 12 (2+2+2+2+2+2), Szatmári 11 (3+3+2+1+2+0), Kovacic 7 (2+1+1+2+1+0), Benkő 5 (3+1+1+k). Csapatvezető: Tihanyi Sándor.

MPA System-Bikák: Magosi 10 (1+1+3+3+1+1), Baran 8 (s+n+3+0+3+2), Chrzanowski 7 (k+0+2+2+k+3), Gavenda 6 (1+0+3+1+1), Nagy 0 (0+0+0+0+0). Csapatvezető: Adorján Zoltán.

Megjegyzés: a ,,k” a futamból való kiesés, kizárást, kiállást, az ,,s” a sérülés miatti feladást, az ,,n” a rajthoz nem állást jelenti.

A 4. fordulóban, május 26-án Debrecen Autó-Tigrisek – MPA System-Bikák mérkőzést rendeznek Miskolcon, a Népkertben.