2012.05.26. 18:22

Debreceni úszó Eb - Bernek Péter ezüstérmes 200 m háton

Debrecen, 2012. május 26., szombat (MTI) - Bernek Péter 1:55.88 perces országos csúccsal ezüstérmet nyert 200 m háton a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A szám döntőjének másik magyarja, Balog Gábor nyolcadik lett.

Debrecen, 2012. május 26., szombat (MTI) - Bernek Péter 1:55.88 perces országos csúccsal ezüstérmet nyert 200 m háton a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A szám döntőjének másik magyarja, Balog Gábor nyolcadik lett.Mindkét magyar az élbolyban fordult 50 méter után, majd a lengyel Radoslaw Kawecki ellépett a mezőnytől, és úgy tűnt, egyedül az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek - aki 1:56.11 perces országos csúccsal, a legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe - tudja tartani vele a lépést. Az utolsó ötven előtt Bernek ráúszott riválisára, aki azonban jobb fordulóval visszaszerezte előnyét és meg is nyerte a futamot.

Balog Gábor 1:58.74-gyel lett nyolcadik.